על האיגוד

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו היחידים שעובדים כדי לשנות את המצב הקיים בתחום. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בתקציב האמנות, בתשתיות, ובמעמד האמן. אנחנו עומדים בקשר רצוף עם משרדי התרבות והאוצר, עם ח"כים ועם עיריות כדי להביא לתחום עוד כסף. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

מה אתם עושים בשבילי?
רוב מרצנו מוקדש לשמירת האינטרסים של תחום האמנות הפלסטית; בכנסת, מול משרד התרבות, העיריות, המועצות המקומיות ו”פורום מוסדות התרבות” (בו אנחנו הגוף היחידי המייצג את תחום האמנות הפלסטית). חוץ מזה, אנחנו עובדים קשה מאוד כדי ליצור, לזהות ולנצל הזדמנויות לתקציבים חדשים שיכולים לשמש את תחום האמנות הפלסטית, וכן למפות את הכוחות המשפיעים על התחום שלנו, ולהביא אותם לידיעת ציבור האמנים כדי לייצר ידע וכח לפעולה.
אתם יכולים אולי להיות קצת יותר ספציפיים?

למה לא. בשנה האחרונה גדל תקציב האמנות של משרד התרבות ביותר ממיליון שקל. אנחנו עומדים מאחורי זה. עיריית תל אביב שינתה, לטובה, את הטבות הארנונה שלה לאמנים: גם זה אנחנו. בית משפט דרש ממשרד התרבות להתנהל בשקיפות בכל הנוגע למדורים? זה כי אנחנו תבענו אותם.

אנחנו גם עובדים עבורכם באופן אישי: סידרנו לכם את הסדנאות השוות של "מכון אבני", בהן אתם יכולים לעבוד כל השבוע, ללא הגבלת זמן. אנחנו יכולים להפגש איתכם לקראת הגשות חשובות (או לא חשובות. לא עניינינו). אנחנו מארגנים ימי עיון שנראים לנו רלוונטיים להתקדמותכם המקצועית.

אפשר להכיר אתכם?
צודקים, עדיין לא הצגנו את עצמנו באופן אישי. איפה הנימוס!
כנסו לדף חברי הוועד ובואו להכיר אותנו.
תגידו, עכשיו כשאנחנו מכירים, אתם מתנהלים בשקיפות?
נו מה.
בטוחים?
כן. כאן אפשר למצוא את הדוחות שלנו, את אישור הניהות התקין ואת דוחות מפגשי האסיפה הכללית. לפעמים לוקח לדברים זמן לעלות, אז זה הדוח הכלכלי האחרון שלנו, וזה דוח מפגש האסיפה הכללית האחרון. שקיפות מלאה!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!