בואו להשתתף במחקר החשוב שלנו לקראת הסדרת האמנות הציבורית בישראל!

שלום שלום.
אנחנו רוצים לעדכן אתכם ביוזמה חשובה של האיגוד, אז שימו לב!
בחודשים האחרונים אנחנו עורכים מחקר מקיף ראשון מסוגו בישראל אודות הצבת יצירות אמנות במרחב הציבורי. המחקר נערך בשיתוף עםם "ארטפורט" ו"המכון לנוכחות ציבורית", ובו אנו מבקשים למפות את המנגנונים והתהליכים העומדים בבסיס הבחירה ביצירות אמנות במרחב הציבורי בישראל, ולעקוב אחר העבודה של הגורמים המזמינים עם האמנים והטיפול השותף ביצירות לאחר ההקמה.

למה יזמנו את המחקר הזה? שאלה במקום!
המרחב העירוני בישראל סובל בשנים האחרונות מהצבה של יצירות אשר אינן עומדות קריטריונים אסתטיים בסיסיים, ונבחרות לפי ראותת עיניהם הבלתי מקצועית של אנשי הרשויות המקומיות.
פעמים רבות, הבחירה נעשית ללא מעורבות של אמנים, אוצרים או אנשים בעלי הכשרה בתחום. באין חקיקה אחידה או מחלקות עירוניותת ייעודיות שתעסוקנה בבחירת היצירות, התוצאה היא שגם המרחב הציבורי וגם האמנים נפגעים.

בצעד משמעותי ראשון לקראת שינוי המצב הקיים והסדרתו בחוק, אנו מבקשים מכם – אמנים בעלי נסיון בעבודה על יצירות למרחב הציבורי – להקדיש כמה דקות ולהשיב על השאלון הזה.
יחד עם ראיונות שאנו מקיימים עם קובעי מדיניות בשלוש רשויות מקומיות שונות, יסייעו לנו תשובותיכם בגיבוש מסמך שיהווה בסיס לקידוםם חקיקה והסדרה של תחום זה.

אז נכון, השאלון נראה טיפ-טיפה ארוך. בסדר, רוב השאלות אמריקאיות, ובכל מקרה – כדאי להשקיע כמה דקות כדי להמנע מגלובוס או דולפין צבעוני (יפה ככל שיהיה) בכיכר הקרובה לביתם.
לחצו כאן כדי להגיע לשאלון.

תודה על שיתוף הפעולה!

 

20/06/2017
תגיות:
לקראת הבחירות המקומיות – מה המדיניות של המועמדים השונים כלפי אמנות בעיר?
אתם מוזמנים להציע הצעות לפסל למרחב הציבורי עבור תערוכה קבוצתית ניידת של האיגוד!
עדכון לגבי תכנית העבודה של האיגוד לשנה הקרובה
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!