רואים בחומרה רבה את הודעתה של עיריית ירושלים בדבר סגירת "גלריה ברבור"

האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל רואה בחומרה רבה את הודעתה של עיריית ירושלים בדבר סגירת "גלריה ברבור", מהחשובות והמרכזיות בשדה האמנות הישראלי. חברי העמותה שהקימה את "גלריה ברבור" שמו להם למטרה ליצור חלל שבו נפגשים בני אדם – שהרי אמנות היא נקודת מוצא לשיחה.

במהלך שנות פעילותה, אירחה הגלריה קהילות מגוונות – חרדיות, דתיות וחילוניות מכל קצוות הקשת הפוליטית. זאת, לצד פעילות מתמשכת עם תושבי השכונה, כמו חוגי ציור לקשישים ועוד.

האיגוד מביע דאגה עמוקה מכל צמצום וחניקה של מרחב הפעולה האמנותי במדינה, ומתנגד לכל דרך בה הממשלה וראש עיריית ירושלים – שאמורים לשמור על חופש הביטוי – משתמשים בכוחם כדי להגביל את השיח האמנותי.

אמנות פלסטית לא מסתכמת בכן ציור ופלטת צבעי שמן, אלא כרוכה באפשרות להתבונן על הנעשה סביבנו, לשמוע ולהבין דעות שונות. יש קשר הדוק בין אירוח גופים שונים, מדעיים, חברתיים – פוליטיים ולא פוליטיים – לבין עשייה אמנותית.

עם כניסתה של שרת התרבות מירי רגב, נפגשו נציגי איגוד האמנים עם השרה, וקיבלו הבטחה מבורכת להגדלת תקציב האמנות הפלסטית ולהקמת חמש גלריות וסדנאות אמנים ברחבי הארץ. סגירת גלריה וותיקה וחשובה במחי יד אינה עולה בקנה אחד עם מדיניות זו. עלינו להמשיך להישיר מבט אל המציאות בישראל, מתוך מעורבות ומיצוי זכותנו כאזרחים וכאמנים.

אנו קוראים לראש עיריית ירושלים ניר ברקת לחזור בו, לבטל את ההודעה על סגירת הגלריה, ולפתוח גלריות נוספות שיהוו מקום מפגש, התבוננות ושיחה עבור תושבי עירו.

קטגוריה: מאבקים

פוסט הבא: פוסט קודם:

One response to “רואים בחומרה רבה את הודעתה של עיריית ירושלים בדבר סגירת "גלריה ברבור"

  1. יש ניסיון להקים ברבור עפולאי בימים אלו , בקרוב תבוא הודעת המשך על הניסיון .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *