האמנית רות דורית יעקבי הלכה לעולמה

האמנית רות דורית יעקבי הלכה לעולמה ב-5 בנובמבר 2015, והיא בת 63

ועד האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל אבל על מותה של:

רות דורית יעקבי ז״ל

אמנית רב תחומית ואשת רוח

משתתפים בצער המשפחה והחברים

רות דורית יעקובי ז״ל בת מושב ארבל שבגליל התחתון. היתה לתושבת העיר ערד במחצית השניה של חייה, שם פעלה ויצרה כאמנית ייחודית בארץ וזכתה להכרה בינלאומית.

בערד הקימה את משכן לאמנות ויצירה – ״האישה של אלף הקולות״. המהווה מיצב אמנותי רחב היקף (כ-3000 ציורים, שירים, פסלים וסרט) של עבודתה השואבת את השראתה ממקורות פנימיים מיסטיים וכן מן הטבע הסובב אותה, כשהמדבר מספק לה גם את החומרים וגם את ההשראה.

יהי זכרה ברוך

כדי להוקיר את מפעל חייה האמנותי, יפגשו בני המשפחה והחברים במשכן לאמנות ויצירה – האישה של אלף הקולות, ברובע האמנים בערד. ביום שישי 13.11.15 בשעות 11:00-15:00 וביום שבת 14.11.15 בשעות 11:00-16:00

כמו כן, ביום שישי 20.11.15 יערך בערד אירוע מיוחד שיכלול סיורים על האדריכלות של ערד וכן תערוכות אמנות, בו יוקדש בו חלק ניכר גם ליצירתה של יעקבי.

קישור לאתר האמנית רות דורית יעקבי – ״האשה של אלף הקולות״

 רות דורית יעקבי 2011, צילום: עמרם יעקבי

רות דורית יעקבי ז״ל, צילום: עמרם יעקבי

אבלים על מותה של האוצרת שרית שפירא ז״ל
שנה טובה לחברות וחברי האיגוד, וברכות להתאגדות המרצים בבית ברל על השגת הסכם קיבוצי!
אבלים על לכתו של האמן אורי קצנשטיין ז"ל
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!