לבקשת הוועד למלחמה באיידס ממשיך האיגוד לקיים עמם דיאלוג לעדכון ההסכם

בחודשים האחרונים מתנהל דיאלוג בין האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל לבין הנהלת הוועד למלחמה באיידס בנוגע לשינוי תנאי ההסכם המסדיר נושאים כספיים ואתיים הנוגעים לתערוכת ההתרמה, המתקיימת מידי שנה בבנק הפועלים.

חתימת ההסכם בפברואר 2010 לוותה במאבק חריף בין ועד איגוד האמנים לאיש יחסי הציבור רני רהב, שייצג את עמדת הוועד למלחמה באיידס, וכן את האינטרסים של בנק הפועלים, המארח את התערוכה ומפיק אותה. במסגרת המאבק נשלח מכתב החתום ע"י כ-70 אמנים שתמכו בעמדת האיגוד.

בהסכם שנחתם לפני שלוש שנים, נעתר איגוד האמנים לבקשת מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, והסכים לחרוג מההמלצה על החזר הוצאות ועל תגמול של  25% עד 50% לאמנים כמקובל בחו"ל. בכדי לא לסכן יתר על המידה את הכנסות הוועד למלחמה באיידס, נבנה מנגנון פרוגרסיבי, בו האמנים מזוכים במינימום של 17% (במקרה של מכירה חלשה מאוד), כשהאחוז עולה משמעותית לאחר תקרת מינימום מוסכמת של סכום המכירה הכללי. בפועל, במכירות שהתקיימו בשלוש השנים הראשונות מחתימת ההסכם, עמד התגמול לאמנים על 23%-28%.

לאור הקשיים הכלכליים והנתונים המצביעים על עלייה במספר הנדבקים באיידס בישראל, נעתר כעת האיגוד, לבקשת הוועד למלחמה באיידס, והסכים לקבוע תקרת אחוז מקסימלי של 25% כתגמול לאמנים בתערוכת המכירה של שנת 2013.  וועד האיגוד החליט להגביל את תקרת האחוז המקסימאלי גם לתערוכת 2014, זאת בתנאי שעד לסוף שנה זו, יסוכמו התנאים על שני הצדדים באופן יציב וקבוע לעתיד. ההחלטה תידון תוך דיאלוג בין האיגוד לוועד למלחמה באיידס. נעדכן בהמשך.

 

קטגוריה: מאבקים

פוסט הבא: פוסט קודם:

3 responses to “לבקשת הוועד למלחמה באיידס ממשיך האיגוד לקיים עמם דיאלוג לעדכון ההסכם

  1. לא ברורה לי על מה המהומה.בין כה וכה כמות העבודות הנמכרות במכירה בבנק הפועלים היא לא רבה במיוחד. כמעט כל ההכנסות במכירה מגיעות ממכירת הקטלוג לציבור הרחב שמגיע לצפות תערוכה בכ 100 שקל לקטלוג אחד.האמנים בין כה וכה לא מקבלים אחוזים מהמכירות של הקטלוגים אלא רק במידה ועבודת מקור שלהם נמכרת.

  2. בפעם האחרונה נתבקשו האמנים אשר עבודתם נמכרה להביא חשבונית על שמם. יש אמנים אשר אין להם חשבונית. יש חשבונית של בן משפחה. נאמר שרק חשבונית של האמן על שמו. מה לעשות יש אמנים טובים ומוכרים, לצערי אין מכירה של עבודות. לכן יש לדרוש מהועד לאפשר להביא חשבונית לא שמית של האמן.בתיה רגב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *