למה להיות חבר באיגוד

בעקבות שאלה, שהגיעה אל מערכת האיגוד – "מה היתרון בחברות בארגון?" להלן כמה סיבות טובות:

* האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל הוא גוף שעניינו הוא רווחתם של האמנים, ופועל ללא הרף לשיפור מעמדו של האמן. במובן זה, האיגוד רואה ביצירה של תודעת קהילת אמנים מגובשת יותר סביב מטרה זו, קידום מעמדו של האמן בחברה הישראלית, ערך ראשון במעלה.

* האיגוד הוא המיצג העיקרי של האמנים הפלסטיים בארץ, ומקובל ככזה על ידי מוסדות המדינה. נקודות ההשקה של האיגוד הן רחבות, ככל שזה נוגע למפגש עם המערכות הפורמליות בתחום האמנות, אשר לפעולותיהם ולתקציבם השפעה גדולה על חיי האמן הבודד, על קהילת האמנות בכללותה, ועל היצירה במובן הרחב בארץ.

* אמנים נהנים מכוחו של האיגוד בבואו בפני רשויות וגופים בין עם עירוניים, ממשלתיים, גלריות ציבוריות, מוזיאונים, המרחב הציבורי, סוכני אמנות שונים ועוד. האיגוד מקבל את תוקפו ומתבסס על הכוח והאמון שנותנים בו חבריו, שרואים בו את נציגם במצבים שונים של יחסי גומלין עם הסביבה המקצועית.

* ועד האיגוד מורכב מאמנים פעילים המכירים מקרוב את מצב הדברים, תנאי העבודה והקיום, ומודעים לנושאים הבוערים שיש לקדם. זאת ועוד, חברי הוועד, הפועלים בהתנדבות, נמצאים במגוון מוקדים בשדה האמנות, נגישים, ערים וקשובים לבעיות הייחודיות לו.

* ככלל, האיגוד נמצא ומייצג אמנים במקומות ונסיבות שאמנים אינדיבידואלים יתקשו לנהל בעצמם. האיגוד מטפל במקרים אד-הוק, ומלווה אמנים במקרים פרטיים.

* האיגוד יוזם מהלכים שמטרתם לשפר את מצב האמן בארץ עבור כלל קהילת האמנים, על ידי מיפוי מתמשך של מצב האמנים בארץ ואיתור הזדמנויות ליצירת ערך עבור קהילת האמנים.

* לסטודנטים לאמנות ולאמנים צעירים אחרי סיום לימודיהם, האיגוד הוא בבחינת 'היום שאחרי (בית הספר)' – מקום ומקור להתייעצות מעשית, מקצועית, משפטית, ועניינית.

 

מומלץ להתעדכן בפעילות האיגוד ולקרוא את חזון האיגוד באתר האינטרנט. חזון האיגוד הוא מערכת ההפעלה העיקרית של האיגוד, האופן בו האיגוד תופס את תחום אחרויותיו, ואת מחויבותו כלפי האמנים.

 

בין האיגוד וחבריו מתקיימים יחסי גומלין המעניקים גיבוי וכוח אחד לשני, הם נסמכים על יחסי אמון ושיתוף פעולה מתמשכים.

 

 

 

קטגוריה: עדכונים

פוסט הבא: פוסט קודם:

One response to “למה להיות חבר באיגוד

  1. למי אפשר לפנות בקשר לדילמות בקשר למשכן אמן מעבר לים. הרבה פעמים הנוסח לא ברור הם לא עומדים בהתייבות שלהם .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *