תיעוד נקודת המפגש: כתב העת איגוד עניינים – דצמבר 2014

אירוע השקת הגליון השני של כתב העת. התקיים ביום שני, 22 בדצמבר 2014,
בצימר, רח' הגדוד העברי 5, תל אביב.

תוכנית האירוע:
קבלת פנים
דיון בנושא המוסד בהנחיית עורכת כתב העת הדס קידר
משתתפים: לאה אביר, אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות; יונתן אמיר, עורך שותף של ערב רב – מגזין עצמאי לאמנות, תרבות וחברה; ירון אתר, ממקימי חלל התרבות לשעבר דרום ואוצר שותף בו; מאשה זוסמן, ממקימי גלריה ברבור ואוצרת שותפה בה; גליה יהב, מבקרת אמנות בעיתון הארץ ודניאל לנדאו, ראש תחום לימודי מדיה דיגיטלית בפקולטה לאמנויות המדרשה.
תקלוט: רועי מנחם מרקוביץ'
הופעה : KARMA SHE – LIVE SET

 

 

 

 

כתב העת איגוד עניינים הוא רבעון שעוסק באמנות פלסטית בישראל. כתב העת, המתפרסם מטעם האיגוד המקצועי לאמנים פלסטיים בישראל, מציב את האמן במרכז שיח האמנות ומנקודת מבטו מתבונן בתנאי היצירה שבהם הוא פועל. איגוד עניינים הוא במה ניסיונית לכתיבה מחקרית והגותית של אמנים וחוקרים בתחומי האמנות והתרבות ובעבור קהילת האמנים הפלסטיים המקצועיים בישראל.
עד היום פורסמו שני גיליונות של כתב העת: אמן לשעה ופריפריה
במהלך חודש מרץ 2015 יראה אור הגיליון השלישי המוסד:
גיליון המוסד יעסוק במיפוי ובבדיקה של היחסים הנרקמים בין קהילת האמנים למוסדות האמנות והתרבות. בגיליון יידונו האפשרויות של האמנים לחבור יחד לשינוי בתנאים הסביבתיים – הפוליטיים והחברתיים, למשל באמצעות הקמת גופים חלופיים למוסדות האמנות והתרבות או בפעולה מתוך המוסדות. לצד העיסוק בפן המוסדי ארגוני, הגיליון יעסוק בהיבט האסתטי של המוסדות – במראה ה"מוסדי" ובאמנות הנוצרת ומוצגת בהקשר של מוסדות. התבוננות בכוח ההגמוני של המוסד תגלה אפשרויות שנמחקו בשל הכתבת טעם שולט והאחדה של האמנות והתרבות.
מערכת איגוד עניינים – גלעד אופיר והדס קידר

האירוע הופק ע"י איגוד האמנים הפלסטיים
מפיקה: יעל פרבר

וידיאו:
עריכה וקונצפט ויזואלי: חן צרפתי

קטגוריה: תיעוד

פוסט הבא: פוסט קודם:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *