משרד התרבות והספורט פרסם מועד חדש להגשת מועמדות עבור שישה פרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2018

משרד התרבות והספורט פרסם מועדים חדשים להגשת מועמדות עבור פרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2018.
הפרסים השנה כוללים את:
״פרס ליוצרים בתחומי העיצוב״
״המיועד לאמנים בגילאי 27 ומעלה… בעלי מכלול עבודה משמעותי בעל אפיוני עיצוב השייכים לתחומם.״ הפרס, שיוענק לחמישה אמנים, הוא על סך 20 אלף שקלים.
פרס האמן הצעיר
״המיועד לאמנים בגילאי 27-35… שהשתתפו בשתי תערוכות קבוצתיות סלקטיביות שלא במסגרת בית הספר, או בתערוכת יחיד במוזיאון או בגלריה מוכרת. אמן שכבר זכה בפרס בעבר, לא יוכל לקבלו פעם נוספת  יוענקו עד 10 פרסים בגבוה של   10,000 ₪ לכל פרס.
פרס עידוד היצירה
״המיועד לאמנים בגילאי 35 ומעלה… שהשתתפו לכל הפחות בשלוש תערוכות יחיד או קבוצתיות סלקטיביות שהועלו בחללי תצוגה מקצועיים מוכרים.״ יוענקו עד 10 פרסים בגובה של 20,000 ₪ לכל פרס.
פרס מפעל חיים
״המיועד לאמנים מגיל 55 ואילך שהינם בין החיים, אשר עשייתם האמנותית השאירה חותמה בשדה התרבות והאמנות בארץ, השפיעה על תלמידים ואמנים בדרכם האמנותית וסייעה להתפתחות האמנות הישראלית. לא תוגש מועמדותו ולא יזכה בפרס אמן שזכה בעבר בפרס זה או בפרס ישראל, וכן אמן שזכה בפרס שרת התרבות והספורט בתחומי האומנות הפלסטית במהלך עשר השנים האחרונות. יוענק פרס אחד בסכום של  49,560 ₪.״
פרס אמן בראשית דרכו
״המיועד לאמני וידיאו בגילאי 27 עד 35… אשר השתתף בשתי תערוכות קבוצתיות סלקטיביות שלא במסגרת בית בספר או בתערוכת יחיד במוזיאון או בגלריה מוכרת. תנאים נוספים לזכאות: האמן יצר לפחות שתי עבודות וידאו שלא במסגרת בית ספר, כאשר לפחות אחת מהן נעשתה בשנתיים האחרונות וכן השתתף בשתי תערוכות קבוצתיות לפחות, בארץ או בעולם, במוזיאון או בחללי תצוגה ייעודיים. יינתנו עד שני פרסים לאמן בראשית דרכו בסך של 25,000 ₪ לכל פרס.״
פרס אמן בכיר
״המיועד לאמני וידיאו שמלאו להם 36 שנים אשר הוכיחו פעילות מקצועית מוכרת ומתמשכת בת שבע שנים לפחות, ובכלל זה השתתפות בלפחות שלוש תערוכות, יחיד או קבוצתיות סלקטיביות, שהועלו בחללי תצוגה מוכרים. תנאים נוספים לזכאות: האמן יצר לפחות חמש עבודות וידיאו כאשר לפחות אחת מהן נעשתה בשנתיים האחרונות וכן השתתף בשלוש תערוכות קבוצתיות לפחות בארץ או בעולם, ולפחות תערוכת יחיד אחת הוצגה במוזיאון או בחללי תצוגה ייעודיים. יינתנו עד שלושה פרסים לאמן בכיר בסך של 49,560 ₪ לכל פרס.״

תאריך אחרון להגשה לכל הפרסים: 18.10.2018

לפרטים נוספים, תקנון וקריטריונים מלאים, לחצו כאן.

27/09/2018
תגיות:
הגשה לרזידנסי בספרייה בהררי שוויצריה
רזידנסי במרכז להדפס ביובסקילה, פינלנד
קול קורא לרזידנסי באירלנד
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!