תקנת סל״ע – סל תרבות עירוני

אמנים ואוצרות יקרים ויקרות!

משרד התרבות והספורט  פרסם קול קורא לבקשות לתמיכה במסגרת תקנת סל"ע (סל תרבות עירוני), ובו יחולקו מענקים על סך 50 מיליון שקלים ליוזמות ופסטיבלים ש"יחזקו את הפעילות התרבותית בפריפריה". אף שהכספים מועברים ישירות על ידי המועצות המקומיות ומדובר בתקנה שנויה במחלוקת, אנו קוראים לכם בהחלט לנצלה. בכל זאת, מדובר בחמישים מיליון שקלים חדשים (בערך פי 8 מתקציב האמנות הפלסטית השנתי של משרד התרבות!).

 

התקנה מחולקת לשני מסלולים, "יוזמות" ו"פסטיבלים". בתחום היוזמות ניתן להגיש הצעות להקמת גלריה קהילתית (ללא מטרות רווח), או הצעות לפרויקט בתחומי האמנות שיוצג ללא תשלום. המטרה כאן היא לעודד פעילות בעלת אופי מתמשך: לא אירוע חד פעמי, אלא משהו הדומה למוסד חדש.

בתחום הפסטיבלים, ניתן להציע מקבץ אירועי תרבות ואמנות חינמיים המתקיימים למשך יומיים לפחות. אבל כאן צריך לשלב גם עוד תחומי אמנות: בפסטיבל המוצע חייבים לשלב בהצעה מחול או מוסיקה או קולנוע כדי שאפשר יהיה להגיש.

 

חשוב! אי אפשר להגיש את ההצעות לבד: רק המועצה המקומית רשאית להגיש בקשות תמיכה. כך שאת ההגשה צריך ליזום ביחד עם נציגי מועצה מקומית, ולהגיש במשותף.

 

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו רוצים לעזור לכם לנגוס בתקציבים השמנמנים האלה! אתם מוזמנים לפנות אלינו לעזרה בקישור לגורמים הרלוונטיים במועצות המקומיות, בגיבוש ההצעה, ובהתמודדות בירוקרטית עם תהליך ההגשה למנהל התרבות. אם יש לכם רעיון, כתבו בבקשה אל נוגה דוידסון, המרכזת את הנושא באיגוד: nogah.davidson@gmail.com

 

המועד האחרון להגשת בקשות התמיכה לפסטיבלים וליוזמות בצרוף כל המסמכים הדרושים: יום חמישי כ״ב אייר תשע״ז 18.5.2017

כל הפרטים והמסמכים הרלוונטיים, כולל דוגמאות להצעות תקציב, באתר משרד התרבות והספורט:
https://www.gov.il/…/pu…/Call_for_bids/sal_tarbut_ironi_2017

 

 

 

קטגוריה: החכה

פוסט הבא: פוסט קודם:

2 responses to “תקנת סל״ע – סל תרבות עירוני

  1. היי בקשר להצעה תמיכה . אנחנו קבוצת אמנים שעובדים כבר שמונה חודשים במטרה להקים גלריה שיתופית. אנחנו לפני סגירה על חלל בדרום תל אביב נשמח להתייעץ תודה (:

  2. אני אמנית בינתחומית, מתמחה בהדפס ו יוצרת נייר ידני. מזה למעלה מ-30 שנה.משתייכת לאגודת אמני הנייר עולמית IAPMA וחברה בועד הארגון . עבודותי מוצגות בארץ ובחו"ל במוזיאונים ובביאנאלות בינלאומיות. מתגוררת במיתר בנגב . יוזמת תערוכות
    וביאנאלות בינלאומיות בשיתוף עם עירית באר שבע . אך מעולם לא קבלתי סיוע מאף ארגון . גם לקונגרסים שאני משתתפת בהם
    אני צריכה לממן את הנסיעה. אני גימלאית ומאד הייתי רוצה לקבל מלגה ע"מ שאוכל להמשיך בתערוכות שלי ושל אמנים מישראל
    ולהמשיך להביא אמנים מחו"ל להשתתף בביאנאלה בבאר שבע- כאן לראשונה הוקמה סדנת הנייר בארץ וגם כאן אני רוצה להמשיך את המסורת של ביאנאלה כל שנתיים שתאפיין את התרבות ותביא אמנים ברמה בינלאומית להציג בבאר שבע.בכל פעם עלי להאבק
    עם עובדי העיריה על התקציב .אשמח אם יוקצב לי תקציב לארגון הביאנאלה הבינלאומית ה-3 לנייר ב-2017 בבאר שבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *