איגוד האמנים הפלסטיים נגד סגירת גלריה ברבור

כפי שבוודאי קראתם או שמעתם, בית משפט השלום בירושלים פסק ביום חמישי האחרון, בהמשך לתביעת עיריית ירושלים, לפנות את "גלריה ברבור" – גלריה חשובה, שנולדה מתוך הקהילה המקומית והעניקה לאמנים מתחילים רבים בימה ראשונה בעיר שבה אפשרויות התצוגה מוגבלות. החלטה זו נתקבלה, לדברי גורמים בעיריה, בתגובה לאירוע בגלריה שבו התארחה מנכ"לית הארגון "שוברים שתיקה".

איגוד האמנים מתנגד להתערבותם של גורמים ציבוריים בתכנים של מוסדות אמנות, גם אם חלק מהאירועים אינם תואמים לדעתם הפוליטית של האנשים המנהלים את הגורם הציבורי באותה עת. אנחנו מאמינים שיש לאפשר חופש ביטוי וחופש פעולה בקרב מוסדות תרבות. סגירתה של גלריה ברבור תהיה מכה קשה לחיי התרבות של העיר, ולמגוון הדעות הנשמעים בה. אנחנו מקווים מאוד כי בית המשפט יקבל את ערעור הגלריה, ויניח לה להפעיל תכנית אמנותית עצמאית, פתוחה ושוקקת.

פעילות האיגוד סביב ביטול תמיכת מפעל הפיס בסרט הזוכה בפסטיבל ״דוקאביב״
בואו למפגש הכנה לקראת הגשת מועמדות לסדנה החדשה שלנו בתחום הרזידנסי!
מפגש מיוחד עם מעין נבו לקראת ״ועדת המקלטים״ של עיריית תל אביב!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!