דרישת האיגוד לפרסום הקולות קוראים לפרסים בתחום האמנות הפלסטית 2016

אל 

כבוד השרה מירי רגב,

משרד התרבות והספורט

מדינת ישראל

שלום רב,

אנו פונים אלייך בזאת, בדאגה לגורל הפרסים שאמורים להיות מחולקים מטעמך לאמנים ולעוסקים במלאכה בתחום האמנות הפלסטית. אנחנו נמצאים בחודש אוקטובר וטרם פורסמו הקולות הקוראים לפרסים.

בשנה שעברה אירע עיכוב דומה שגרם לצערנו להפחתת מכסת הפרסים בתחום שממילא נהנה מתקצבים מצומצמים בלבד.

השנה, הקדמנו לפנות אליכם בעניין במייל שכתבנו לכם בתאריך 26.6.2016. בפגישה שקיימנו עם הגב' גלית והבה שאשו והגב' מריה יריב בתאריך 6.9.2016, שוב שאלנו לגבי מצב הדברים בנושא זה והתרענו מפני עיכוב לא רצוי גם השנה, וכן חזרנו וביררנו לגבי סטטוס הנושא במייל ששלחנו ב-15.9.2016.

היות וכידוע לכולנו בחירת האמנים ואנשי המקצוע שיקבלו את הפרס כרוכה בהליך ממושך, והיות ואנחנו בעיצומם של החגים, עם הפנים לחודש נובמבר שמבשר את סוף השנה, אנו מבקשים ומפצירים בך לקדם את הטיפול בנושא.

לפרסים המחולקים לאמנים ולאנשי המקצוע בתחום האמנות הפלסטית ישנה חשיבות רבה, סימבולית ופרקטית. כידוע, לרוב, אמנים לא מקבלים שכר על עבודתם. בנוסף, כאמור, תחום האמנות הפלסטית נהנה מתמיכה ציבורית מצומצמת ביותר ביחס לשאר תחומי התרבות, ובכלל, ולכן חלוקת הפרסים חשובה. אנא קחי זאת לתשומת לבך.

ציבור האמנים הגדול שעומד איתנו בקשר ממתין לפרסום הקולות הקוראים מטעם המשרד ואנו ממתינים כבר זמן רב לעדכון היכן הדברים עומדים.

בפגישה הפרודוקטיבית והנעימה שקיימנו עם ראשת המנהל, הגב' גלית והבה שאשו ועם מנהלת תחום האמנות הפלסטית, הגב' מריה יריב, בראשית ספטמבר שמחנו מאד לשמוע על כוונת המשרד להרחיב את מכסת הפרסים, מבחינת התקציב והקטגוריות החל מהשנה הקרובה. אנחנו מודים לך ומברכים את כל המעורבים על ההחלטות הללו ומקווים שמגמת הרחבת התמיכה בתחום תמשיך ותגדל.

ממתינים לתגובה

בברכת שנה טובה, שנת יצירה פורה ותמיכה ברוכה ביצירה,

ועד איגוד האמנים הפלסטיים בישראל

accolade_by_edmund_blair_leighton

"Edmund Leighton’s 1901 painting “The Accolade

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!