האמן טולי (שאול) באומן הלך לעולמו

האמן טולי (שאול) באומן, חבר קיבוץ עמיר, הלך לעולמו ב11 בינואר 2015,  והוא בן 82.

ועד האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים מרכין ראש, מצטער על לכתו ומשתתף בצער אישתו אילנה, שותפתו לדרך, בתו האוצרת שלומית באומן, בני משפחתו והחברים.

טולי באומן ז״ל

זוכה פרס מפעל חיים של משרד התרבות והספורט בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2014

אמן, איש אשכולות, עסק בציור, פיסול באבן בזלת והתמחה בהדפס אמנותי. איש עם חזון תרבותי-חברתי שתרם רבות לפעילות ושיח האמנות בישראל. יזם מפגשים בינלאומיים לאמנות עכשיוית בתל חי. יחד עם אישתו אילנה הקים את המרכז לאמנויות בגבעת חביבה וייסד את כתב העת לאמנות ״סטודיו״. לימד מאות תלמידים, חבר בקצבות האמנות ״המשותף קיבוץ״, חבר האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל.

יהי זכרו ברוך

 

ביום שלישי 13 בינואר תיפתח במוזיאון תל אביב התערוכה "הזוכים הם: פרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב, 2014", בה יוצגו גם עבודותיו של באומן. 

לחצו על התמונה לקריאת נימוקי הוועדה לבחירתו של באומן לקבלת פרס מפעל חיים בתחומי האמנות הפלסטית, 2014, באתר משרד התרבות והספורט:

tully_P

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!