חכה לחודש נובמבר. הגשות, פרסים ורזידנסים קרובים!

היי. קיבצנו את עבורכם את מועדי ההגשה החשובים בתקופה הקרובה: רזידנסים בפריז, ליסבון וטאיוואן, פרס לכתיבה ע"ש גליה יהב וליווי הגשות חדש מטעם האיגוד. מילוי טפסים מוצלח!

תכנית רזידנסי מעניינת בפריז 

תכנית הרזידנסי של ACCR בפריז מיועדת לאמנים (חוקרים ויוצרים מתחומים אחרים, אבל הם לא הנקודה) ש"מעוניינים לעבוד על פרוייקטים אמנותים במרכזי תרבות בצרפת". אם תמיד חלמתם לעבוד על פרוייקט במרכז תרבות צרפתי, תוכלו להתארח באחד כזה בחינם, לקבל מלגה בת 1200 יורו לחודש וגם מימון של כרטיס הטיסה. משך התכנית בין חודש לשישה חודשים.

מועד אחרון להגשה: 13.12.17
לפרטים נוספים לחצו כאן.

 

מענק לכתיבת מאמר על אמנות ע"ש גליה יהב

יזמה חדשה ויפה של מגזין האמנות "הרמה" והארכיון לזכרה של גליה יהב, היא מענק לכתיבת מאמר על אמנות, שיעסוק בנושא "הבעיתיים" (או באנגלית – "The Trouble Makers"). על הטקסטים המוגשים להתייחס ליצירה מקומית כלשהי "אשר המפגש בינם לבין הממסד האמנותי הפר במודע ובכוונה תחילה את הפוליטי או החברתי, והוביל לפריצת גבולות פנים-אמנותיים וממסדיים… טקסטים העוסקים במעשי אמנות ו/או אוצרות אשר שיבשו את 'הסדר' והפרו את השתיקה הנוחה והנעימה."

בדיוק עובדים על אחד כזה? דעו לכם כי על המאמר להכיל לא פחות מ-3000 מילים, שהפרס למאמר הנבחר (שיפורסם, כמובן, באתר "הרמה") הוא 8000 שקלים חדשים, ושעל ההגשה לכלול דף שער ובו שם המאמר, שם המחבר, רזומה קצר, תואר ושיוך אקדמי (אם יש), פרטי יצירת קשר, וכמובן שגם את גוף הטקסט עצמו, ובתחילתו תקציר באורך של כ-10 שורות.
זהירות, מדובר באנשים רציניים שמאיימים כי "מאמרים שייכתבו שלא בהתאם להנחיות יוחזרו לתיקון." 

את המאמרים שלחו לכתובת המורבידית הבאה: balilamut2016@gmail.com
מועד אחרון להגשה: 18.5.18

רזידנסי נכבד בעיר השניה בחשיבותה בטאיוואן!

אולי תתעניינו גם בתכנית הרזידנסי של Pair-2, בעיר Kaohsiung שבטאיוואן, הידועה בישראל כעיר שהשף ישראל אהרוני אולי חלף בה במהלך לימודי המסעדנות בשנות השמונים. התכנית נמשכת שלושה חודשים (אפריל-יולי 2018) והיא כוללת כרטיס טיסה, מגורים, סטודיו, תקציב יומי ע"ס 16.5 דולרים אמריקאים, וכן תקציב חומרים.

מועד אחרון להגשה: 31.12.17
לפרטים נוספים, לחצו כאן

רזידנסי מעניין בליסבון, אבל בתשלום!

בניגוד למנהג "החכה", החלטנו ליידע אתכן ואתכם על הרזידנסי הזה בליסבון על אף שהוא בתשלום. ידוע לכל בר דעת כי ברוב המכריע של המקרים, תכניות רזידנסי בתשלום הן פחות או יותר מלכודות לתיירים בעלי נטייה אמנותית, ובכל זאת, תכנית הרזידנסי Hangar בליסבון תפסה את תשומת לבנו משום שנראה שהיא נטועה היטב בסצינת האמנות העכשווית של העיר, בשיתופי פעולה עם מספר תכניות רזידנסי רציניות מהעולם, ומאפשרת רישות טוב לאמנים המשתתפים.
אורך התכנית הוא בין חודש לשלושה חודשים, והעלות, שכוללת סטודיו ומגורים, היא בסביבות 700 יורו לחודש.

מועד אחרון להגשה: 30.11.17
לפרטים נוספים, לחצו כאן

זקוקים ל"חכה" אישית? נשמח להעניק אותה!  

אנחנו שמחים להכריז על שירות חדש של האיגוד – מפגשי ייעוץ אישיים להכנת הגשות. נוגה דוידסון, אוצרת, מנהלת אמנותית ורכזת תחום התמיכות באיגוד, תלווה אתכם מהרעיון המופשט ועד להגשה הקונקרטית: לאילו דגשים יש לשים לב? כיצד להתאים את ההצעה לקריטריונים של ההגשה? וכיצד נכון לכתוב את הטקסטים ואת התקציב?

הליווי כולל שלוש פגישות, במהלכן תעברו עם נגה על כל החומרים הנדרשים להגשה:
פגישה ראשונה – היכרות עם הפרויקט ועם החומרים הקיימים. קבלת הכוונה – אילו חומרים יש להשלים, כיצד להפוך את הקונספט לנהיר, כיצד להמיר את הרעיון למונחים תקציביים וכיצד להציג את החומרים הויזואליים.
פגישה שנייה – סקירת החומרים עד כה ומתן הערות, תיקונים ודגשים.
פגישה שלישית- סקירה אחרונה וסופית לפני שליחת ההגשה.

אמנים מעוניינים מתבקשים לשלוח קו"ח, תיק עבודות והצעה ראשונית לפרוייקט לכתובת: igud.a.p@gmail.com
מחיר מסובסד לחברי האיגוד: 500 ש"ח.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!