המלצות קריאה: מאבק תקציב התרבות, ומאמר נוסף במסגרת שיתוף הפעולה עם ״ערב רב״

ראשית כל, אנחנו רוצים להפנות את תשומת לבכם אל המאבק החשוב והבהול שמנהל פורום מוסדות התרבות (שאנחנו חלק ממנו) בחוסר הבהירות והיציבות סביב התמיכת במוסדות התרבות והאמנות בישראל השנה. כדאי מאוד לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של המאבק.

ומעניין לעניין באותו עניין, אם לא קראתם עדיין, כדאי מאוד לקרוא את מאמרו השני של יהונתן ה. משעל בסדרת הכתבות המשותפת לאיגוד ול-Erev Rav.

סיכום לממהרים: עד כה, הנזק הממשי לתחום האמנות הפלסטית (והתרבות בכלל) תחת הממשלה הנוכחית מסתתר דווקא מאחורי ההצהרות הלוחמניות והכותרות המתלהמות. הוא נעוץ בחוסר היציבות התקציבית והתכנונית אליו נקלעו מוסדות תרבות הממתינים לשינוי ראשון מאז 1992 בקריטריוני התמיכה במוסדות תרבות בישראל.

לקריאת המאמר, לחצו כאן.

 

המלצת קריאה: כתבה בגלריה על מצב האמנים הפלסטיים בישראל בעקבות משבר הקורונה
איגוד האמנים הפלסטיים מברך את שר התרבות והספורט החדש, ח"כ חילי טרופר, עם כניסתו לתפקיד
שמות הזוכים והזוכות בפרסי משרד התרבות לשנת 2019
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » הטבות לחברי האיגוד»

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!