המלצות קריאה: מאבק תקציב התרבות, ומאמר נוסף במסגרת שיתוף הפעולה עם ״ערב רב״

ראשית כל, אנחנו רוצים להפנות את תשומת לבכם אל המאבק החשוב והבהול שמנהל פורום מוסדות התרבות (שאנחנו חלק ממנו) בחוסר הבהירות והיציבות סביב התמיכת במוסדות התרבות והאמנות בישראל השנה. כדאי מאוד לעקוב אחר עמוד הפייסבוק של המאבק.

ומעניין לעניין באותו עניין, אם לא קראתם עדיין, כדאי מאוד לקרוא את מאמרו השני של יהונתן ה. משעל בסדרת הכתבות המשותפת לאיגוד ול-Erev Rav.

סיכום לממהרים: עד כה, הנזק הממשי לתחום האמנות הפלסטית (והתרבות בכלל) תחת הממשלה הנוכחית מסתתר דווקא מאחורי ההצהרות הלוחמניות והכותרות המתלהמות. הוא נעוץ בחוסר היציבות התקציבית והתכנונית אליו נקלעו מוסדות תרבות הממתינים לשינוי ראשון מאז 1992 בקריטריוני התמיכה במוסדות תרבות בישראל.

לקריאת המאמר, לחצו כאן.

 

נערכים לפתיחתו המחודשת של ״האוצר״!
בואו לסדנת נוכחות דיגיטלית לאמנים בשיתוף Wix!
הפאנל עם אוצרות חממות מפעל הפיס זמין לצפיה באתר!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!