עוד המלצת קריאה: מאמר חשוב ב״ערב רב״ אודות תקנת סל״ע

היי. אנחנו רוצים להמליץ לכם מאוד לקרוא את המאמר שלישי של יהונתן ה. משעל אודות תקנת סל״ע, במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם "ערב רב״. המאמר הזה חשוב מאוד עבור כל אמן, ועניינו המרכזי – תקציבים לא מנוצלים.

תקנת סל״ע (סל תרבות עירוני) היא מוקד פעילות מרכזי שלנו בחודשים האחרונים. מדובר, למי שלא יודע – ולצערנו רוב האמנים לא יודעים על המאגר התקציבי המשמעותי הזה – ביוזמה של שרת התרבות מירי רגב להעביר תקציבים ישירים לישובים מרוחקים עבור יוזמות תרבות.

התקציב המועבר במסגרת סל״ע הוא לא פחות מ-50 מיליון שקלים בשנה (!). כל אמנית או אמן יכולים להציע פרויקט ולקבל תקציב עבור פעילות שעונה על הקריטריונים של התקנה. התקציב אושר בשנת 2016, אבל לצערנו, כאמור, רק מעטים נרשמו והגישו בקשת תקציב לפרויקטים ב-2017.
במאמר מפורטות הבעיות, האתגרים, והמאמצים שעושה האיגוד כדי להכשיר את השטח הן מצד האמנים, ובעיקר מצד רכזי התרבות ברשויות המקומיות. המטרה היא שהתקציבים הללו יגיעו, בסופו של דבר, אל המקום הנכון. אל היוצרים.

למאמר, לחצו כאן.

 

דרישת האיגוד לחלוקת פרסי משרד התרבות וקרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020
פניית האיגוד לשר התרבות והספורט, חילי טרופר, בנושא חלוקת פרסי המשרד ליוצרים לשנת 2020
מחזור חדש ל"סדנת הבית" למידול תלת מימד בתוכנת SketchUp!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!