עוד המלצת קריאה: מאמר חשוב ב״ערב רב״ אודות תקנת סל״ע

06/07/2017

היי, אנחנו ממש ממליצים לכם לקרוא את המאמר השלישי במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם ״ערב רב״, הפעם, על ההבטחות והקשיים סביב אחד התקציבים הגדולים והלא מנוצלים המוקדשים לאמנות בישראל – תקנת סל״ע.

היי. אנחנו רוצים להמליץ לכם מאוד לקרוא את המאמר שלישי של יהונתן ה. משעל אודות תקנת סל״ע, במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם “ערב רב״. המאמר הזה חשוב מאוד עבור כל אמן, ועניינו המרכזי – תקציבים לא מנוצלים.

תקנת סל״ע (סל תרבות עירוני) היא מוקד פעילות מרכזי שלנו בחודשים האחרונים. מדובר, למי שלא יודע – ולצערנו רוב האמנים לא יודעים על המאגר התקציבי המשמעותי הזה – ביוזמה של שרת התרבות מירי רגב להעביר תקציבים ישירים לישובים מרוחקים עבור יוזמות תרבות.

התקציב המועבר במסגרת סל״ע הוא לא פחות מ-50 מיליון שקלים בשנה (!). כל אמנית או אמן יכולים להציע פרויקט ולקבל תקציב עבור פעילות שעונה על הקריטריונים של התקנה. התקציב אושר בשנת 2016, אבל לצערנו, כאמור, רק מעטים נרשמו והגישו בקשת תקציב לפרויקטים ב-2017.
במאמר מפורטות הבעיות, האתגרים, והמאמצים שעושה האיגוד כדי להכשיר את השטח הן מצד האמנים, ובעיקר מצד רכזי התרבות ברשויות המקומיות. המטרה היא שהתקציבים הללו יגיעו, בסופו של דבר, אל המקום הנכון. אל היוצרים.

למאמר, לחצו כאן.

 

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות