עוד המלצת קריאה: מאמר חשוב ב״ערב רב״ אודות תקנת סל״ע

היי. אנחנו רוצים להמליץ לכם מאוד לקרוא את המאמר שלישי של יהונתן ה. משעל אודות תקנת סל״ע, במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם "ערב רב״. המאמר הזה חשוב מאוד עבור כל אמן, ועניינו המרכזי – תקציבים לא מנוצלים.

תקנת סל״ע (סל תרבות עירוני) היא מוקד פעילות מרכזי שלנו בחודשים האחרונים. מדובר, למי שלא יודע – ולצערנו רוב האמנים לא יודעים על המאגר התקציבי המשמעותי הזה – ביוזמה של שרת התרבות מירי רגב להעביר תקציבים ישירים לישובים מרוחקים עבור יוזמות תרבות.

התקציב המועבר במסגרת סל״ע הוא לא פחות מ-50 מיליון שקלים בשנה (!). כל אמנית או אמן יכולים להציע פרויקט ולקבל תקציב עבור פעילות שעונה על הקריטריונים של התקנה. התקציב אושר בשנת 2016, אבל לצערנו, כאמור, רק מעטים נרשמו והגישו בקשת תקציב לפרויקטים ב-2017.
במאמר מפורטות הבעיות, האתגרים, והמאמצים שעושה האיגוד כדי להכשיר את השטח הן מצד האמנים, ובעיקר מצד רכזי התרבות ברשויות המקומיות. המטרה היא שהתקציבים הללו יגיעו, בסופו של דבר, אל המקום הנכון. אל היוצרים.

למאמר, לחצו כאן.

 

מפגש דחוף ביום שישי הקרוב (14.12) בנסיון אחרון למנוע את סגירת גלריית ״הקיבוץ״
פעילות לשילוב אמנים ביוזמות להצבת אמנות במרחב הציבורי בישראל
סיכום פעילות האיגוד בשבועות האחרונים נגד הצעת החוק ״נאמנות בתרבות״
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!