הצהרת אמן

שלב שלישי: קריאה, משוב ומקצה שיפורים

כדאי לקרוא מחדש את ההצהרה במרווח זמן מסוים מסיום הכתיבה כדי ליצור מרחק ביקורתי.

קראו את ההצהרה בקול רם מספר פעמים. שימו לב לחלקים מסוימים מהטקסט שלא נשמעים טוב או אף לא מתנגנים יפה, ונסו ליצור האחדה סגנונית.

בדקו האם הטקסט משקף את האמיתות היסודיות של יצירתכם, כפי שהן מיוצגות, למשל, ברשימת המילים והתרגול שערכתם בשלב הראשון. עליכם לשאוף לטקסט משמעותי וכן עד כמה שניתן. יעד זה הוא הזדמנות לחשוב על יצירתכם באופן כוללני ולהפגין סמכות פנימית.

לפני משלוח הצהרת האמן שלכם בתפוצה רחבה, הראו את אמנותכם ואת ההצהרה שכתבתם לחברים, לחברים של חברים, ואולי גם לאנשים זרים.  אם מי מהקוראים לא מבין את הטקסט או חלקים ממנו או כשאתם נאלצים להוסיף דברי הסבר בעל פה, כדאי לשכתב את הטקסט ולנסות לפשט עוד קצת את הניסוחים. מומלץ להתייעץ גם עם אנשים שבקיאים בענייני לשון.

לבסוף, כדאי לתארך את הנוסח הסופי ולשמור את הקובץ בשם: "הצהרת אמן_xx.yy.zz" בתיקייה שנושאת את שמכם. אם לאחר זמן מה נוצר צורך בשכתוב, לא לתקן את הקובץ המתוארך, אלא להעתיק אותו למסמך חדש ולערוך בו תיקונים או להכניס עדכונים. יש ערך רב בתיעוד מילולי של התפתחות היצירה.

בהצלחה!

סדנה חדשה לאיתור והגשת מועמדות לתכניות שהות אמן!
סדנה לאיתור אפשרויות מימון וכתיבת הגשות עם האוצרת לאה אביר!
מפגש הדרכה מיוחד לכתיבת הגשות אפקטיביות עבור חברי וחברות האיגוד בצפון!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » הטבות לחברי האיגוד»

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!