וואו, כבר ינואר, זמן לחדש את החברות באיגוד!

היי, לקראת תחילת השנה האזרחית, אנחנו מזכירים לכם שהגיע הזמן לחדש את החברות באיגוד!

שנזכיר למה כדאי? בסדר גמור. אין לנו אגו.

קודם כל, עם כרטיס החבר באיגוד אתם נכנסים בחינם למוזיאון ישראל, ולמוזיאונים מובילים נוספים בארץ. השנה, אנחנו יודעים, צצה בעיה עם הכניה למוזיאון תל אביב. אנחנו עובדים מול המוזיאון כבר תקופה ארוכה כדי לפתור את העניין. אנחנו מאמינים שזה יפתר בתקופה הקרובה, והמוזיאון ישוב להכניס את חברי האיגוד בחינם.

חוץ מזה, עם כרטיס האמן בינלאומי של אונסק"ו – אותו תקבלו כחברי האיגוד – אתם נכנסים בחינם למוזיאונים החשובים בעולם הלובר, מוזיאון ד'אורסה, מרכז פומפידו, טייט מודרן, המוזיאון לתולדות האמנות בווינה ועוד רבים וטובים.

מה עוד? השגנו עבורכם השנה הנחות חדשות! בנוסף להנחות הקבועות ברשת "ארטא" ו"יוגנד" (15% עם הצגת כרטיס חבר) יש הנחה חדשה של 15% מ״עגורן״ (ציוד מקצועי להרמת משא כבד, כולל כל מני דברים מעולים לאנשים שעוסקים בפיסול), הנחה של 8% ברכישת ציוד קרמיקה מ״מינרקו״, והנחה של 8% ב״סרמט״ (פולימרים, סיליקונים ושאר חומרים מתקדמים לאמנות). לאורך שנה, ההנחות האלה שוות לכם לא מעט כסף. חוץ מזה, הנחות נוספות יפורסמו בקרוב!  

כחברי איגוד אתם גם יכולים לעבוד בסדנאות המאובזרות והשוות של ״מכון אבני״, וזכאים לייעוץ משפטי ראשוני חינם.

אבל חשוב יותר – בחידוש חברות, אתם מחזקים את הגוף היחיד שעובד עבורכם כאמנים. אנחנו עובדים עבורכם בהגדלת תקציב האמנות, בהסדרת שילוב אמנים מקצועיים בתחום הפיסול הציבורי בארץ, בעריכת מחקרים על שדה האמנות בישראל, בהסדרת זכויות אמנים ושכר אמן, ובהגנה על חופש הביטוי והיצירה. אנחנו עומדים בקשר רצוף עם משרדי התרבות והאוצר, עם ח"כים, עיריות ומועצות מקומיות כדי להביא לתחום עוד כסף. לתאטראות יש צי של לוביסטים שעושים עבורם את העבודה הזו. לכם יש אותנו.

אלה לא דיבורים בעלמא: בשנת 2017 גדל תקציב האמנות של משרד התרבות ביותר ממיליון שקל. אנחנו עומדים מאחורי זה. עיריית תל אביב שינתה, לטובה, את הטבות הארנונה שלה לאמנים: גם זה אנחנו. בית משפט דרש ממשרד התרבות להתנהל בשקיפות בכל הנוגע למדורים? זה כי אנחנו תבענו אותם.

אנחנו יכולים להפגש איתכם לקראת הגשות חשובות (או לא חשובות. לא עניינינו). ואנחנו מארגנים אינספור הרצאות וימי עיון שנראים לנו רלוונטיים להתקדמותכם המקצועית.

חוץ מזה, אנחנו אנשים חביבים: צוות רציני של אמנים מפקח על התהליכים מקרוב.

מה על הפרק בשנת 2019? שאלה במקום. מבחינת הפעילות הציבורית שלנו, נמשיך בשני הנושאים המרכזיים: קודם כל, הסדרת שכר אמנים במוסדות ציבוריים. כרגע, כפי שאולי שמת לב, את/ה נדרש/ת משום מה לעבוד לשם שמיים, בזמן שכל בעלי המקצוע שהקימו את תערוכתך מקבלים שכר. איפה הצדק?

שנית, אנחנו הולכים לעשות סדר בעניין שילוב אמנים ביוזמות פיסול במרחב הציבורי בישראל: זה תחום עתיר תקציבים שדווקא את\ה, עם כל הישגיך ונסיונך בתחום, מודר\ת ממנו לגמרי. המצב הזה לא יכול להמשך, והרעיון הוא להסדיר בחוק את החלפת הגלובוסים, הפינגווינים והסוסים המכונפים המפוזרים ברחבי הארץ, ביצירות אמנות עכשווית של ממש. חוץ מזה, נמשיך בהפקת הרצאות, ימי עיון והכשרות לאמנים, נמשיך לפעול למען שקיפות והגדלת תקציב התרבות, ונמשיך להוביל את המאבק על שמירת חופש הביטוי והיצירה שלנו כאמנים ואזרחים בישראל.


אז כמה עולה התענוג?

150 ש"ח לשנה קלנדרית בלבד! (+20 ש"ח עבור הכרטיס הבינלאומי).

לחצו כאן, ותמשיכו להיות חברים.

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!