יו"ר ועד האיגוד החדש, גלעד אופיר, נכנס לתפקידו החל מחודש אוקטובר לתקופה של 3 שנים

צילום: דפנה גזית
גלעד אופיר בסטודיו. צילום: דפנה גזית

לפני שנה, באסיפה הכללית, אושרה הצטרפותם של גלעד אופיר, הדס קידר ויהושע סיימון  אל איתן שוקר, ורדה גבעולי, מורן שוב ואורנה לוצקי (מחברי הועד הקודם).

במהלך השנה האחרונה בחר ועד האיגוד בגלעד אופיר ליו"ר חדש לאיגוד. בתהליך החלפת המידע והחפיפה, פעלו שוקר ואופיר יחד עם הועד לגיבוש תוכנית עבודה לשנים הקרובות, ונפגשו עם ראשי משרד התרבות, הנהלת מוזיאון תל אביב והיועץ המשפטי של האיגוד עו"ד גיא אבידן.

בתקופת תפקידו של שוקר, שונה שם האיגוד מ"אימפקט" ל"האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל". תחת שמו החדש, התגבשו מניפסט וחזון האיגוד המתמקדים בנושאי מעמד האמן בחברה, מדיניות מוסדות עירוניים וממשלתיים לגבי תנאיהם של יוצרי התרבות הויזואלית בישראל, התנהלות המוזיאונים והגלריות, זכויות יוצרים וזכויות מוסריות.

יו"ר האיגוד החדש, גלעד אופיר הוא אמן מוערך ומרצה בכיר במוסדות המובילים לאמנות בישראל. אופיר נכנס לתפקידו כשהוא רואה חשיבות גדולה באיגוד ובפעולותיו ומתכוון להמשיך ולפתח את מעורבותו הפעילה והחיונית של האיגוד בשדה האמנות המקומי.

מכתב מהיו"ר החדש – גלעד אופיר

מכתב מהיו"ר היוצא – איתן שוקר

 

חברי ועד ופעילים נוספים באיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל:

ועד האיגוד: גלעד אופיר (יו"ר), ורדה גבעולי (גזברית), הדס קדר, יהושוע סיימון, מורן שוב ואורנה לוצקי

ועדת ביקורת: יובל כספי, עדי כספי

יעוץ ופרויקטים מיוחדים: איתן שוקר

יעוץ משפטי: עו"ד גיא אבידן

ריכוז פרויקט מידע: "החכה" – קארין אליהו

הפקת מערכת אתר האינטנרנט: תמוז בינשטוק

וובמאסטר: שחר גולן

עיצוב גראפי: עודד קורח

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!