כנס "אמן לשעה" – אמנים־מורים מעמד מקצועי ותנאי העסקה

כנס "אמן לשעה" - אמנים-מורים מעמד מקצועי ותנאי העסקה

אמנים, אמנים־מורים וכל מי שעתיד הוראת האמנות קרוב ללבו מוזמנים לקחת חלק בכנס "אמן לשעה" שייערך ב-22 בנובמבר 2013 בבית אריאלה, תל אביב. הכנס יעסוק במעמד המקצועי של אמנים־מורים ובתנאי העסקתם במוסדות החינוך וההשכלה בארץ.

הכניסה לכנס חופשית ומותנית בהרשמה מראש בדוא"ל: igud.kenes@gmail.com

במציאות שבה רובנו לא יכולים להתקיים מאמנותנו, הוראת אמנות היא ערוץ תעסוקה עיקרי וחיוני. אולם, נראה כי גם תעסוקה זו לא מאפשרת קיום בכבוד: רוב האמנים־מורים מועסקים במוסדות החינוך וההשכלה בתנאים סוציאליים לא ראויים. בכנס זה מבקש האיגוד להאיר את הנושא מנקודות מבט חברתיות, כלכליות ותעסוקתיות, להעלות את מודעות קהילת האמנים־מורים לעתידם המקצועי של חבריה ולנסח דרכי פעולה שעשויות להוביל לשינוי.

ישתתפו בכנס:

מר יוסי שריד – חבר הכנסת והשר לשעבר; גלעד אופיר – אמן ומרצה לאמנות, יו"ר איגוד האמנים הפלסטיים בישראל; דגנית ברסט – אמנית ומרצה בכירה במדרשה במכללת בית ברל, ממייסדי ארגון הסגל האקדמי של מכללת בית ברל; מוטי בודק – אדריכל, מרצה בכיר בבצלאל ויו"ר ארגון המרצים של האקדמיה; דיויד גוס – אמן, ומרצה בשנקר, בטכניון ובאונ' בן גוריון, ממקימי איגוד המרצים מן החוץ של שנקר וראש צוות המשא ומתן; דוד וקשטיין – אמן ומרצה לאמנות, לאורך השנים יזם פרויקטים חינוכיים ועודד עשיית אמנות ויצירה בפריפריה; ערן חכים – לשעבר יו”ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר באונ' תל אביב וממובילי מאבק הסגל הזוטר; עו"ד איתי סבירסקי – ממייסדי ארגון כוח לעובדים, חבר הנהגת הארגון ומשפטן הארגון, מנחה ועו"ד בקליניקה לזכויות עובדים של הפקולטה למשפטים, אונ' תל אביב; הלל רומן – אמן, מרצה במדרשה לאמנות במכללת בית ברל, במכון אבני ובמקומות נוספים, ממובילי התארגנות הסגל האקדמי בבית ברל; שירה ריכטר – אמנית פמיניסטית רב תחומית, אקטיביסטית בנושאי מגדר וחינוך.

כנס "אמן לשעה" – אמנים / מורים / מעמד מקצועי ותנאי העסקה

22.11.2013, 09:30–13:30, בית אריאלה, שד' שאול המלך 25, תל אביב

נא להירשם בדוא"ל: igud.kenes@gmail.com

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!