מה חדש? מה מתוכנן? 2012

מה חדש? מה מתוכנן?

נא שלמו בהקדם עבור שנת 2012. ניתן לשלם באמצעות אתר איזיפיי המאובטח בלינק כאן.
בימים אלה חברת האיגוד, האמנית תמוז בינשטוק, תיצור קשר טלפוני לתזכר לגבי חידוש החברות.
תערוכת המכירה למען הוועד למלחמה באיידס
המכירה של יצירותיהם של האמנים הוכתרה בהצלחה. על פי הפרסומים, המכירות עברו השנה את סף המיליון וחצי שקלים. על פי ההסכם שנחתם עם האיגוד, האמנים שעבודותיהם נמכרו יקבלו כ-25% מערך המכירה. זאת בהתאם לחוזה שנחתם ב-2010
עוד נציין כי על פי הנספח לחוזה ברירת המחדל היא העברת התשלום לאמנים כנגד חשבונית/תיאום מס. רק אמנים שיבקשו באופן מפורש לוותר על חלקם יודיעו למפיקים על החלטתם. מומלץ לקרוא את הנספח לחוזה.
שימו לב שזכותכם לבקש אישור מס. הוועד למלחמה באיידס הוא מוסד ציבורי מוכר לעניין תרומות על פי סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה.
תערוכת הוועד נגד עינויים
בעיקבות פניית הוועד נגד עינויים לאמנים ספציפיים בבקשה לתרומת עבודה, נעשתה פנייה מסודרת של האיגוד להנהלת הוועד להבהרת עמדת האיגוד בנושא. אנו מברכים את מנכ"ל הוועד נגד עינויים, ד"ר ישי מנוחין, על קבלת הקוד האתי של איגוד האמנים ועל החלטתו לבקש מהאמנים תרומה של 75% והתחייבותו להעברת 25% מסכום המכירה לאמנים. כמו כן, העלנו בפניו את חשיבות העברת פרטי הקונה לאמנ/ית.
כנס של התואר השני באמנות בצלאל בשיתוף עם איגוד האמנים
בימים אלה אנו עובדים על הכנס קולוקוויוםהשוקהשלטוןהכסף והאמנות שיתקיים בסוף מאי. פרטים בהמשך.
הנחה בארנונה לאמנים
אנו ממשיכים לפעול ולקדם רפורמה בהגדרת האמנים הזכאים להנחה בארנונה בתל אביב. כיום רק ציירים ופסלים זכאים לארנונת אמנים. לעומת זאת ישנם בעלי עסקים העוסקים באופן חובבני בציור ונהנים מהנחה לעסק שלהם (שאינו בתחום האמנות). עמדת האיגוד היא שההנחה תוענק לאמנים מכל התחומים שעיסוקם המרכזי הוא אמנות (בדומה לתקנון הקבלה לאיגוד) בשל תרומתם לתרבות בעיר.
בקרוב מתכנסת מועצת המוזיאונים החדשה
האיגוד שלח מכתב לשרת התרבות לימור לבנת בנוגע לעמדתנו לגבי רגולציה שיש להשית על המוזיאונים, שתסדיר מינימום השקעה ברכישת אמנות מקומית ע"י המוזיאונים לאמנות. קיבלנו תשובה שמיד עם התכנסותה של הוועדה החדשה (בשבועות הקרובים) נוזמן להביע את דעתנו בנושא.
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!