מכתב מהיו"ר החדש – גלעד אופיר

שלום,

סמוך לתחילתה של המחאה החברתית, בקיץ 2011, הצטרפתי לפעילויות שונות של איגוד האמנים שהיו חלק ממאבק מתמשך לחיזוק מעמדו של האמן בפרט ולצדק חברתי בכלל. מצאתי עניין רב בהשתתפות במעגל רחב של עשייה ובתרומה אחרת מזו המוכרת לי כאמן עצמאי.

ככל שהעמיקה היכרותי עם איגוד האמנים ופעילויותיו בעבר ובהווה, הלכה והתחזקה בי ההכרה בחשיבותו ובצורך בו. חשיבותו של האיגוד בעיניי רלוונטית כיום לא רק לאמנים החברים בו, אלא גם לאלה שאינם, שכן הישגיו הופכים להיות חלק אינטגרלי מהמרקם המגוון והמורכב של יחסי אמן, ממסד וחברה.

לא תכננתי שאמצא עצמי מועמד ליו"ר האיגוד, אבל בסופו של תהליך החלטתי לקבל עליי את התפקיד. אני מבקש להודות לחבריי באיגוד, שלמסירותם ומקצועיותם אני רוחש הערכה רבה. במשך הזמן שעבדתי יחד עם היו"ר היוצא, איתן שוקר, התאפשר לי להתרשם מהיקף הידע וההבנה המרשים שלו  בקשת הנושאים שהאיגוד עוסק בהם, ואני מצפה לעשייה המוצלחת והמשותפת  גם בהמשך. אני מעריך שהאיגוד נמצא בתקופה של התפתחות והתרחבות משמעותיים, ואני מתכוון להמשיך את המהלך החיובי הזה הלאה.

 

בברכה,

גלעד אופיר

 

רזידנסי בן שלושה שבועות בבולגריה
קול קורא לרזידנסי באירלנד
נותר עוד מקום אחד אחרון בסדנה לכתיבת בקשות למימון והגשות לפרסים, רזידנסים ופסטיבלים!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם "אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל", וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים באמנות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.
הצטרפות / חידוש חברות » תעריפון מומלץ לאמן»

חשוב לדעת

חברי איגוד, אתם זכאים ליעוץ משפטי חינם, יכולים להיכנס למלא מוזיאונים עם כרטיס החבר, ויכולים להשתמש בסדנאות המאובזרות של "מכון אבני"! גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!