נפתחה ההגשה לפרוייקט אמן מורה ואמן בקהילה

אמן מורה

משרד התרבות והספורט בשיתוף משרד החינוך מזמינים אמנים להגשת בקשות להשתתפות בפרויקט אמן-מורה לשנת הלימודים תשע"ט – תש"פ.

מתוך רצון לעודד את היצירה האמנותית תוך שימת דגש על המעורבות הקהילתית של האמן, יינתנו כמידי שנה מענקים לאמנים מצטיינים אשר יקיימו פעילות בתחום האמנות הפלסטית בבתי ספר על יסודיים במשך 8 ש"ש לפחות במשך שנת לימודים שלמה (עשרה חודשים). במסגרת הפרויקט יינתן לכל אמן מענק חודשי בגובה 4,337 ₪ כולל מע"מ (3,706.9 ₪ לפני מע"מ) החל מחודש ספטמבר 2019 ועד יוני 2020.

שימו לב שלא תתקבל מועמדות של אמן שממילא משמש כמורה מן המניין במערכת החינוך; מועמדות ביחס לתכנית עבודה בחט"ע שבה מתקיימים לימודי אמנות בהיקף של 5 יח"ל ויותר; או מועמדות של אמן אשר השתתף בפרויקט זה בשבע השנים האחרונות קרי: תשע"ג – תשע"ט.

אמנים המעוניינים להגיש בקשה לפרויקט אמן –מורה, יצרפו אישור על הסכמת ביה"ס להשתתף בפרויקט זה תוך ציון היקף השעות ובצירוף תכנית עבודה לשנת הלימודים תש"פ. ועדת שיפוט מקצועית תבחר עד 12 אמנים מבין המועמדים, על פי מצוינות אמנותית ופעילותם כיוצרים, איכות ההצעה שיגיש כל מועמד וניסיונו.

אמן בקהילה

מינהל התרבות שבמשרד התרבות והספורט מזמין אמנים להגשת בקשות להשתתפות בפרויקט אמן-בקהילה לשנת הלימודים תשע"ט – תש"פ במסגרת מדיניותו לקדם חיי תרבות ויצירה בפריפריה ומתוך רצון  לעודד את הקשר בין האמן לקהילה ולסייע לאמן לקדם את עבודתו כיוצר. כמידי שנה יינתנו מענקים לאמנים מצטיינים אשר יקיימו פעילות בתחום האמנות הפלסטית במשך 8 ש"ש לפחות במשך שנת לימודים שלמה (עשרה חודשים). הפעילות תכלול עבודה חברתית קהילתית והנחייה של קבוצות תושבים בתחומי האמנות בהם הם מתמחים. במסגרת הפרויקט יינתן לכל אמן מענק חודשי בגובה 4,337 ₪ כולל מע"מ (3,706.9 ₪ לפני מע"מ) החל מחודש ספטמבר 2019 ועד יוני 2020. 

אמנים בתחומי האמנות הפלסטית, האדריכלות  והעיצוב, אזרחי מדינת ישראל המתגוררים בה דרך קבע, אשר הוכיחו שהם בוגרי בתי ספר גבוהים לאמנות מוכרים, בעלי זיקה ונכונות למעורבות חברתית וכישורי יזמות לפרויקטים אמנותיים חברתיים. עדיפות תינתן לבעלי ניסיון בהוראה וביזמות חברתית אמנותית. לא יגיש מועמדותו אמן אשר השתתף בפרויקט זה בשבע השנים האחרונות, קרי: תשע"ג- תשע"ט. אמנים המעוניינים להגיש בקשה לפרויקט אמן בקהילה, יצרפו אישור על הסכמת התחנה והמרכז הקהילתי המעוניין להשתתף בפרויקט זה תוך ציון היקף השעות ובצירוף תכנית עבודה לשנה. ועדת שיפוט מקצועית תבחר עד 9 אמנים מבין המועמדים, על פי מצוינות אמנותית ופעילותם כיוצרים, איכות ההצעה שיגיש כל מועמד, ניסיונו וליכולת ליצירה ולשיתוף פעולה בצוות. 

מועד אחרון להגשה: 27.6

פרטים נוספים והגשה באתר משרד התרבות

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!