הנחה לחברות וחברי האיגוד בהרשמה לריטרי-ארט, תכנית לכוריאוגרפיה חדשה

ריטרי-ארט היא תוכנית לכוריאוגרפיה חדשה הנמשכת ארבעה חודשים, ומיועדת עבור אמנים ואמניות המעוניינים לאתגר את התפיסות הקיימות של עשיית אמנות דרך פרקטיקות כוריאוגרפיות. התכנית מורכבת ממפגשים שבועיים של למידה – סדנאות, התנסויות, הרצאות ובנוסף זמן סטודיו עצמאי וליווי אישי של התהליכים לאורך הדרך.

מפגשי הלמידה, שיתקיימו מדי שבוע במרכז הקהילתי הגר"א החל מיום שלישי ה-18 לפברואר, יורכבו משלושה חלקים: 

חלק חוויתי-תרגולי, אשר מורכב מפרקטיקות מחול שמבוססות על שאלות פילוסופיות שמפרקות וחוקרות מחדש את היחסים בין הריקוד לכוריאוגרפיה.

חלק הרצאתי-תיאורטי אשר מוקדש לחקירת עומק של הרצונות האישיים, ההתמודדויות הפנימיות, והמוטיבציות הבסיסיות לעשיית מחול ואומנות. 

חלק אינטגרציה, אשר מוקדש לעבודה בסטודיו פתוח ומשותף, שבו יהיה זמן לאיסוף והפנמה ברמה הפיזית, החווייתית והאישית, של כל מה שקרה באותו יום.

בנוסף לעבודה השבועית בתוכנית, יתקיימו מפגשים עם מרצים אורחים שיגיעו מתחומי פעולה שונים: Tsibi Geva (אמנות פלסטית), מיכל שונברג-טז (פילוסופיה ותיאוריה), Oz Zloof (אמנות קהילתית), May Manovitz (מחול).

בסוף התוכנית המשתתפים יהיו מסוגלים לנסח לעצמם מי הם כאמנים שעוסקים בכוריאוגרפיה, מה הם רוצים לשים בעולם ובשדה שבו הם פועלים, וכן יהיו ברשותם כלים טכניים וקונקרטיים כדי לממש את זה. בנוסף, תהיה אפשרות להציג את התהליכים באירוע מסכם בסוף התוכנית.

המפגשים השבועיים יתקיימו בימי שלישי, בין השעות 10:00-15:00, החל מה-18 בפברואר.

עלות התכנית – 3300 ש"ח.

מחיר מיוחד לחברי איגוד האמנים הפלסטיים: 2640 ש"ח.

את התכנית מובילים לילך ליבנה ואהוד דרש – לילך לבנה היא אמנית העוסקת בכוריאוגרפיה, פילוסופיה, קהילה והקשר ביניהם. למדה כוריאוגרפיה באקדמיה למחול חדש באמסטרדם (SNDO) ובאקדמיה למחול אקספרמנטצלי בזלצבורג (SEAD) לצד לימודי פילוסופיה באוניברסיטת תל אביב.  אהוד דרש הוא פסיכותרפיסט ומנחה סדנאות. בעל תואר ראשון בכוראוגרפיה, מחול עכשווי וקונטקסט מהאוניברסיטה לאומנויות של ברלין (HZT), ותואר שני בטיפול בתנועה.לאחר שעבד תקופה ארוכה כרקדן וכוראוגרף בברלין ובאירופה, שב לישראל והחל להקדיש את התרגול האישי שלו לריפוי. כיום יש לו קליניקה וסטודיו בתל אביב.

פרטים נוספים על התכנית אפשר למצוא כאן.

ביום שישי הקרוב, ה-24.1 בשעה 11:00 יתקיים יום פתוח לתכנית בהגר"א 28.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!