עתירה בנושא התנהלות לא תקינה של משרד התרבות

הצטרפו לעתירה בנושא התנהלות לא תקינה במועצה הישראלית לתרבות ואמנות.

 

אנו ערים לתופעה מדאיגה של אי-שקיפות והתערבות פוליטית בתהליכים מקצועיים. בשנים האחרונות גוברים שיקולים פוליטיים על שיקולים מקצועיים במינויים למועצה ולמדורים, תהליך אשר הוביל להתפטרותם הפתאומית של שבעה מתוך עשרה חברי המדור לאמנות פלסטית בינואר 2014.

כמוכן, החל משנת 2011 חדלה המועצה מלפרסם את פרוטוקולי הישיבות שלה באתר משרד התרבות, כפי שנהגה בשנה הקדמה לכך.

המשמעות: פגיעה באופן חלוקת תקציבי התרבות ברמה הארצית, שכן המועצה על מדוריה השונים אחראית על גיבוש קריטריונים ותקצוב פרויקטים אומנותיים.

 

לאחר פניה לממונה על חופש המידע של משרד התרבות בבקשה, ע"פ חוק חופש המידע, לקבלת הפרוטוקולים והחלטות המועצה השונות. התקבלו תשובות חלקיות ובעיקרן, ניסיונות להימנע ממסירת החומר.

מטרת העתירה היא לחייב את משרד התרבות לשקיפות ולמסירת המידע המבוקש ובעצם כך, לדרוש מנהל תקין בכל הנוגע למינויים מקצועיים וחלוקת תקציבים.

צו השעה מחייב את כולנו לנקוט בפעולה ברורה ונחרצת – על הכף מונח עתיד התרבות בישראל.

 

הצטרפנו אל עתירה זו יחד עם מוסדות אמנות, אקדמיות לאמנות, מרצים, אוצרים ואמנים.

אנא מלאו את הפרטים בטופס זה עד מוצאי שבת ה 16 ביולי 2016

http://goo.gl/forms/AxFB9rk2VVhCTFSl1

 

בברכה,

ועד איגוד האמנים

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!