קול קורא לאספקת פעולות תרבות לפריפריה

שנה חדשה מתחילה ואיתה נפתחת עונת תרבות בכל הארץ.
פרויקט תרבות לפריפריה המסבסד פעולות תרבות בישובי הפריפריה השונים, מזמין אתכן/ם להגיש הרצאות/ כיתות אמן/ תערוכות למאגר האמנות הפלסטית. הרחיבו את הקהלים איתם נפגשת האמנות שלכן/ם ואת הגישה שלכן/ם לרשויות המקומיות.

לאחרונה יצא נוסח קול קורא המיועד לתחום האמנות הפלסטית (והספרות גם)

אנו מעוניינים להפציר בכם להתעלם מהשם המסורבל והמלחיץ ולמלא בכל זאת את הקול הקורא להצטרפות ל"מאגר ספקי התרבות של פרויקט תרבות לפריפריה." מדובר בפרויקט עתיר תקציבים של משרד התרבות, שמאפשר להביא אירועי תרבות ואמנות לרשויות מקומיות מרוחקות מהמרכז. הם מבקשים הצעות למפגשים עם אמנים, סדנאות ותערוכות, אך אמנים, משום מה, כמעט ולא יודעים על קיומו של הפרויקט ולא מגישים הצעות. מדובר בכסף על הרצפה!  

אמנם, קול הקורא מסורבל אפילו יותר משם היוזמה – יש למלא את הקול הקורא עם פרטים מלאים בנספח א', ואז פרטים על הפעילות המוצעת. בדף האחרון נמצא פירוט של סוגי התכנים הרלוונטיים לתחום האמנות פלסטית: תערוכות, מפגשים עם אמניות/ים, כיתות אמן, סדנאות, וסיורים. ההגשה צריכה לכלול כמובן גם הצעת מחיר, שאותה צריך לציין בנספח ב' ובנספח ד'. בנוסף, יש לצרף גם קורות חיים. ההצעה תבחן על ידי וועדת רפרטואר ואם הפעילות תמצא מתאימה היא תכלל במאגר. כרגע, כמעט ולא הוגשו בקשות על ידי אמנים פלסטיים, כך שהסיכויים להיכלל במאגר כבירים! הועדה מתכנסת בקרוב מאוד, אז כדאי למהר ולהגיש.

הצעות שיכנסו למאגר הזה יהיו אלו שרכזי התרבות ביישובים השונים יבחרו מתוכן את פעילות התרבות שעליהן הסבסוד, או במילים אחרות – כדאי להם יותר לשבץ פעילויות שנמצאות במאגר – כי המדינה מממנת חלק מהן.

 

דברי הסבר מאת טלי קיים, רכזת אמנות פלסטית, תרבות לפריפריה

מילוי הקול הקורא מאפשר לכן/ם להצטרף למאגר ספקי התרבות של פרויקט תרבות לפריפריה. תרבות לפריפריה הוא פרויקט הממומן על ידי משרד התרבות וממשיך את דרכם של אמנות לעם ותרבות לישראל שתפקידו לספק ל-202 יישובים פריפריאליים (כ-60 מתוכם במגזר הערבי) סבסוד לסדרות של אירועי תרבות מתחומים שונים: תיאטרון, מוזיקה, מחול, ספרות, קולנוע וכמובן אמנות פלסטית.

על מה מדובר?

פרויקט שתפקידו לסייע לתושבות/ים ברחבי הארץ להיחשף לכל מה שמעניין, איכותי ומעשיר ולא משנה כמה רחוק הן/ם גרים ממרכז הארץ. עיריות ורשויות מקומיות יוצרות לוח פעילויות שנתי שבו משובצות הצגות תיאטרון, מופעי מוזיקה ומחול, הקרנות סרטים וכן מפגשים וסדנאות עם אמניות/ים ועם סופרים. המאגרים של הפרויקט הזה כוללים בתוכם את האירועים והפעילויות שהמדינה מוכנה לסבסד בשביל הרשויות האלה.

איך זה קורה?

אתן/ם ממלאות/ים את הקול הקורא עם פרטיכם המלאים בנספח א', וממלאים פרטים על הפעילות שאתן/ם מציעים/ות  לישובים ברחבי הארץ לקיים. בדף האחרון יש לכן/ם פירוט של סוגי התכנים שרלוונטיים לתחום שלנו (אמנות פלסטית): תערוכות, מפגשים עם אמניות/ים בתחום האמנות הפלסטית ועם יצירות אמנות כיתות אמן וסדנאות וגם סיורים. ההגשה שלכן/ם צריכה לכלול כמובן גם הצעת מחיר, שאותה צריך לציין בנספח ב' ובנספח ד'. אבקש גם שתצרפו את קורות החיים שלכן/ם. לאחר ההגשה ההצעה תבחן על ידי וועדת רפרטואר ואם הפעילות תמצא מתאימה היא תכלל במאגר.

ואז מה?

אז אתן/ם חלק מהמאגר של האמנות הפלסטית. באמצעות המאגר הזה רכזי התרבות ביישובים בוחרים את פעילויות התרבות שעליהן הם מקבלים סבסוד, או במילים אחרות – כדאי להם יותר לשבץ פעילויות שנמצאות במאגר – כי המדינה מממנת חלק מהן.

כמה זה עולה לי?

זה לא.

אוקיי, עד מתי אפשר להגיש?

אין דד ליין. אני חוזרת – אין דד ליין. אבל, הוועדות לא מתכנסות כל יום. ולכן ככל שתגישו מהר יותר יעברו על ההצעה שלכן/ם קודם.

אני באמת צריכה/ך להעביר את כל הניירת הזאת?

כן. כך שכשתוזמן הפעילות שלך – יהיה ניתן לשלם לך מבלי להזדקק לניירת נוספת אז.

מגניב, אבל עדיין לא ברור לי מה בדיוק אני יכולה להציע. עם מי אפשר להתייעץ?

איתי כמובן! בכתובת הזו: arts@femi.com. אני זמינה שם לכל שאלה. דברו איתי!

 

קול קורא לאספקת פעולות תרבות לפריפריה – רישום למאגר ספקים

תערוכות (שינוע של תערוכה קיימת), סיורים מודרכים, מפגשים עם אמנים ועם יצירות אמנות וכיתת אמן

בחבילת ההגשה:  פרטי התקשרות, קו״ח, תיק עבודות (בהתאם להגשה) מיהו קהל היעד, שפה, משך הפעילות, תיאור הפעילות, מפרט טכני, ניסיון והמלצות, עלות מבוקשת, אישור הבנת מסמכי הקול קורא, פירוט בדבר הפעילות המוצעת ומסמכים רלוונטים נוספים אודות הפעילות, הצעת מחיר (הכוללת את כל ההוצאות- ישירות ועקיפות של המציע), תעודת התאגדות/עוסק מורשה או מלכ״ר, אישורים  שונים המפורטים במסמך, שיק מבוטל והעתק חשבונית.

אופן ההגשה: בדוא״ל המצורף

מועד אחרון להגשה: הוועדה מתכנסת כמה פעמים לאורך השנה, מומלץ להגיש בכל עת

קישור לדוא”ל: arts@femi.com

קישור אל הקול הקורא המלא: פרטי קול קורא

חובה על המציעים לוודא טלפונית באמצעות טלפון שמספרו: 073-2037420

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!