קול קורא להצעות לעיצוב גלעד לחללי העפלה באתר מחנה המעפילים בעתלית

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל (ע"ר), פרסמה קול קורא להצעות לעיצוב גלעד שינציח את חללי העפלה בדרכם לארץ ישראל, במחנה המעפילים בעתלית.

מחנה המעפילים הוקם על ידי הבריטים כמחנה מעצר למעפילים בשנת 1939, שוקם מהריסותיו על ידי המועצה לשימור אתרים והוכשר כאתר מבקרים המנחיל את מורשת העפלה לארץ ישראל בים, באוויר וביבשה. מתוך הקול הקורא – "הגלעד יהיה יד וזיכרון לחללי העפלה בים וביבשה, ששיוועו להגיע לארץ ישראל, אך חלומם נקטע ולא זכו להגיע אל חופי הארץ. הגלעד יהיה מוצב בשטח הפתוח באתר, ייוצר מחומרים עמידים לתנאי מזג האוויר (וכן סמיכות לחוף הים)."

הגשת הצעה צריכה לכלול תיאור מילולי קצר של הרעיון וכן סקיצה ראשונית של ההצעה.

לשם התרשמות מהאתר ולקבלת מידע על חללי העפלה, מוצע לתאם ביקור באתר מחנה המעפילים עם מנהלת האתר, גב' זהבית רוטנברג טל' 04-9841980 או טלפון נייד: 0523869451

את ההצעות יש לשלוח אל חומי נובנשטרן, סמנכ"לית המועצה, בכתובת – humi@shimur.org.il

מצורפת תמונה של המקום להתרשמות.

מועד אחרון להגשה: 23 בפברואר 2020

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!