קול קורא להשתתפות בקורס מיוחד בנושא ״אמנות ופעולה במרחב הציבורי״ באוניברסיטת בן גוריון

המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון בנגב תקיים במהלך סמסטר ב׳ תשע״ט קורס מיוחד על אמנות ופעולה במרחב הציבורי בשיתוף המכון לנוכחות ציבורית במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. מטרת הקורס היא ליצור מרחב משותף למחשבה ולימוד לחוקרים, אמנים ופעילים חברתיים.  משתתפים שאינם סטודנטים יזכו במלגה צנועה תמורת ההשתתפות.

הקורס מבקש להציע כלים משותפים למחשבה על הממדים האסתטיים והחזותיים של הפעולה הפוליטית במרחב הפומבי ועל הממדים הפוליטיים והאזרחיים של הפעולה האמנותית. לצד דיון בשורה של מושגי יסוד הנוגעים לשני השדות הללו – מושגים כמו פעולה, ארכיון, עדות, תנועה, המון, וכמובן, מושג הציבור עצמו – נבקש להתבונן מקרוב בצורות נפוצות של מחאה, אתגור ותיעוד ובתהיות ובסימני השאלה שהן מעלות. משתתפי הקורס יתבקשו לכתוב, במסגרת צוותי עבודה משותפים, עבודות חקר הנוגעות לפעולות ציבוריות בישראל.

מפגשי הקורס יתקיימו באוניברסיטת בן גוריון אחת לשבוע, בימי שלישי בין השעות 16:15-19:45. הם יחלו ב- 26.2.2019 וימשכו עד 18.6.2019.

הקורס יכלול, בין השאר, הרצאות אורח, סיורים ופגישת סיכום שתתקיים במהלך הקיץ. המשתתפים/ות מתחייבים/ות לקחת חלק פעיל בכל פעילויות הקורס ולהגיש בסופו עבודת חקר המתבססת על שיתוף הפרקטיקות של כל אחד/ת מהשותפים/ות בקבוצה.

לצורך הגשת מועמדות, אנא שלחו מכתב קצר המפרט את עניינכם בנושא, קורות חיים ותיק עבודות (אמנים; גודל מקסימלי 8MB).

התאריך האחרון להגשת מועמדות הוא 15.1.2019.

לשאלות והגשת מועמדות, אנא פנו למארגני הקורס: מיכל גבעוני (mgivoni@post.bgu.ac.il) ואודי אדלמן (udi@digitalartlab.org.il).

מספר המקומות בקורס מוגבל.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!