קול קורא לתכנית רזידנסי חדשה בירושלים

ענאנה הוא מרכז אמנות חדש בעין יעל שבירושלים – בלב 60 דונם של שטח חקלאי קדום ובו טרסות, בוסתנים, בריכות מעיין, וילה רומית ושלל שרידים ארכיאולוגיים. מטרת המרכז החדש, בין היתר, לבסס מרכז לאמנות עכשווית בירושלים המחבר בין טבע לעיר, ולהוות בית ליוצרים המשלבים מלאכות מסורתיות וטכנולוגיות חדשות.

תוכניות הרזידנסי של המרכז עתידות לארח אמנים מהארץ ומהעולם לשהות, מחקר, מפגש ובנייה, מתוך שאיפה לכונן מרכז אמנות יחיד מסוגו בארץ שהמתארחים בו שותפים לבנייתו. אמני הרזידנסי יקבלו מקום עבודה ומגורים (זמניים) בתוך המרחב הטבעי העצום ובתמורה ייצרו תוכן חי ומתחדש במקום.

באביב 2022 תפתח במרכז תוכנית הרזידנסי הראשונה, שתארח באתר מספר אמנים-בנאים לתהליך תכנון ייחודי ובנייה של שתי בקתות אירוח, תחת הקונספט "בית על עץ". במסגרת התוכנית ידונו המשתתפים במושג האירוח, וינסו לגבש את מכלול התנאים האופטימליים לאירוח אמנים וליצירת סביבת עבודה יצירתית תוך כדי מחקר של מרחב העבודה הטבעי, של ההיסטוריה הקדומה של האתר ושל מטרותיו העתידיות של מרכז ענאנה. האמנים המשתתפים יתכננו ויבנו בפועל ועל בסיס מבנים קיימים, שתי בקתות מגורים שישמשו את אמני תוכניות הרזידנסי הבאות.

העבודה במימון מלא כולל שכר אמן. המשתתפים יזכו בליווי אמנותי ותמיכה הפקתית מלאה על ידי צוות המרכז.

מועד אחרון להגשה: יום שני, 25 באפריל.

פרטים נוספים והגשה באתר ענאנה.

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!