קריאה לחלוקת פרסי אמן בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015

עצומה:

אני מצטרף/ת לדרישת ועד האיגוד לפרסום מיידי של "קולות קוראים" לפרסים בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2015 בקטגוריות: פרס מפעל חיים בתחום האמנות הפלסטית, פרס שרת התרבות והספורט לאמנות פלסטית, פרס עידוד היצירה, פרס העיצוב ופרס האמן הצעיר.

מתגובתה של יושב ראש המדור ג׳ודי אברמוביץ למדנו כי סיבת העדר הפרסים היא – אי מינוי ועד נאמנים.

אמנים רבים מקבלים תמיכה בצורת פרסים שונים. באופן יוצא דופן לא התפרסם השנה קול קורא לפרסי משרד התרבות המוענקים דרך קבע ומדי שנה. ערכם של כלל הפרסים הוא כמיליון ש״ח: מדובר בשורת פרסים חשובה וחיונית לאמנים הזוכים ולקהילת האמנות בכללותה.

אין עוררין על כך שפרסים ותערוכות אלה חשובים וחיוניים ביותר לאמנים, לקהילת האמנות ולציבור הרחב. אין גם עוררין שההערכה המקצועית והציבורית, ציון הדרך והמענק הכספי אמורים לקדם אמנים ישראליים רבים.

שנת 2015 עומדת כחודשיים וחצי לפני סיומה. לא ייתכן ששנה זו תעבור ללא הענקת פרסים לאמנים וללא תצוגה מוזיאלית, כמקובל, של עבודותיהם.

לדעתנו על המשרד למצוא פתרון בדחיפות, להתחיל בקול קורא ובתהליכי בחירת הזוכים מידית. יצוין, כי לא מדובר בתוספת תקציב, אלא בניצול תקציב קיים המיועד לכך במשרד.

לחצו כאן לתימה על העצומה

 

לחצו כאן לקריאת המכתב אשר נשלח אל המדור לאמנות פלסטית, ותגובתה של יו״ר המדור ג׳ודי אברמוביץ׳

08/10/2015
תגיות:
קול קורא לפרס גלריה אינדי לצילום
קול קורא לפרס אילנה אלוביק למצוינות עבור בוגרי ובוגרות בצלאל
תכנית רזידנסי חדשה ליצירה בטבע במושב שדמה
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!