תיעוד נקודת המפגש: כתב העת איגוד עניינים – דצמבר 2014

אירוע השקת הגליון השלישי של כתב העת ״איגוד עניינים״ התקיים ביום שני האחרון במועדון הצימר בתל אביב.

באירוע התקיים דיון בנושא הגליון החדש של כתב העת, ״המוסד״, בהנחיית עורכת כתב העת הדס קידר. בדיון השתתפו לאה אביר, אוצרת מוזיאון חיפה לאמנות; יונתן אמיר, עורך שותף של ערב רב – מגזין עצמאי לאמנות, תרבות וחברה; ירון אתר, ממקימי חלל התרבות לשעבר דרום ואוצר שותף בו; מאשה זוסמן, ממקימי גלריה ברבור ואוצרת שותפה בה; גליה יהב, מבקרת אמנות בעיתון הארץ ודניאל לנדאו, ראש תחום לימודי מדיה דיגיטלית בפקולטה לאמנויות המדרשה.
לאחר האירוע תקלט רועי מנחם מרקוביץ', והתקיימה הופעה: KARMA SHE – LIVE SET

כתב העת איגוד עניינים הוא רבעון שעוסק באמנות פלסטית בישראל. כתב העת, המתפרסם מטעם האיגוד המקצועי לאמנים פלסטיים בישראל, מציב את האמן במרכז שיח האמנות ומנקודת מבטו מתבונן בתנאי היצירה שבהם הוא פועל. איגוד עניינים הוא במה ניסיונית לכתיבה מחקרית והגותית של אמנים וחוקרים בתחומי האמנות והתרבות ובעבור קהילת האמנים הפלסטיים המקצועיים בישראל.

עד היום פורסמו שני גיליונות של כתב העת: הגליון הראשון, אמן לשעה, והגליון השני, פריפריה. במהלך חודש מרץ 2015 יראה אור הגיליון השלישי ״המוסד״. גיליון המוסד יעסוק במיפוי ובבדיקה של היחסים הנרקמים בין קהילת האמנים למוסדות האמנות והתרבות. בגיליון יידונו האפשרויות של האמנים לחבור יחד לשינוי בתנאים הסביבתיים – הפוליטיים והחברתיים, למשל באמצעות הקמת גופים חלופיים למוסדות האמנות והתרבות או בפעולה מתוך המוסדות. לצד העיסוק בפן המוסדי ארגוני, הגיליון יעסוק בהיבט האסתטי של המוסדות – במראה ה"מוסדי" ובאמנות הנוצרת ומוצגת בהקשר של מוסדות. התבוננות בכוח ההגמוני של המוסד תגלה אפשרויות שנמחקו בשל הכתבת טעם שולט והאחדה של האמנות והתרבות. מערכת איגוד עניינים – גלעד אופיר והדס קידר.

האירוע הופק ע"י איגוד האמנים הפלסטיים. מפיקה: יעל פרבר. וידיאו: עריכה וקונצפט ויזואלי: חן צרפתי.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!