תכנית רזידנסי חדשה במוזיאון ארצות המקרא בירושלים

מועצת הפיס לתרבות בשיתוף מוזיאון ארצות המקרא בירושלים מזמין אמניות ואמנים להגיש מועמדות לתכנית רזידנסי שנתית בתמיכת מפעל הפיס לתרבות ואמנות.

מתוך הקול הקורא: ״התכנית מבקשת להרחיב את גבולות השיח אודות ארכאולוגיה והיסטוריה בכלל, ותרבויות המזרח הקרוב הקדום המוצגות במוזיאון ארצות המקרא בפרט, באמצעות הזמנה של אמניות ואמנים עכשוויים להגיב לאוספי המוזיאון על ממצאיהם השונים, לפעול ולהתערב בחללי התצוגה ולחשוב מחדש את/על הנרטיבים המלווים את האוספים.

התכנית מתאימה לאמניות ואמנים שפרקטיקת העבודה שלהם מבוססת מחקר וכאלה המעוניינים לעסוק בשאלות הקשורות בארכיאולוגיה, היסטוריה ותרבות בהקשרים רחבים.

במסגרת תכנית הרזידנסי יקבלו האמניות והאמנים סטודיו לעבודה, גישה לאוספים ולארכיונים של המוזיאון וסיוע של אוצרי האוסף של המוזיאון. בנוסף, תעמוד לרשותם האפשרות לפגוש מומחים שונים מתחומים שונים שאינם עובדי המוזיאון בהתאם לצורך של כל אחת ואחד מהמשתתפים… האמנים יוזמנו להתארח במוזיאון למשך שלושה חודשים, במהלך תקופות שונות של השנה (קיץ, חורף ואביב). במשך שלושת חודשי התכנית יקימו האמניות והאמנים גוף עבודה חדש מבוסס מחקר שקשור לאוסף המוזיאון, תכניו ותפישתו הייחודית.

…במהלך שהותם יפתחו האמניות והאמנים הצעה לפעילות חינוכית/קהילתית שתנבע מתוך המחקר ו/או ממהלך העבודה האמנותית שלהם, בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם הצוות החינוכי של המוזיאון ומנהלת/אוצרת התכנית. על האמניות והאמנים להעביר לפחות שלושה מפגשים במהלך שהותם בתכנית או עד תום השנה הקלנדרית של התכנית בכללותה (יוני 2022).

… הפרויקטים שיתגבשו בתכנית הרזידנסי של האמניות והאמנים הנבחרים יוצגו בתערוכה מסכמת, שתעמוד למשך שלושה חודשים בתום תכנית הרזידנסי השנתית (יוני/יולי 2022)… קטלוג, המקיף את התכנית ואת התערוכה, יתלווה לתערוכה; כמו כן תפורסם תכנית פעילות ציבורית עשירה שתכלול מפגשי אמן, סיורים, הרצאות ופעילויות חוויתיות/התנסותיות לקהילה. על האמניות והאמנים לקחת חלק בתכנית הציבורית שתלווה את התערוכה.״

מהקול הקורא עולה כי התכנית מציעה גם שכר חודשי ודמי נסיעות למשתתפים, אך הסכומים המדוייקים לא ננקבו.

פרטים נוספים באתר התכנית.

מועד אחרון להגשה: יום שלישי, ה-15 ביוני.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!