תכנית רזידנסי לאמנים ותאורטיקנים בטירול, אוסטריה

בית האמנים שב-Büchsenhausen אשר בטירול, אוסטריה, הוא מוסד למחקר, יצירה ושיתופי פעולה בין תחומי האמנות והתאוריה. מדי שנה מוזמנים אל המרכז אמנים, תאורטיקנים, מבקרים ואוצרים לתכנית רזידנסי משותפת.

מטרות התכנית הן "לקדם יצירת גוף ידע ביקורתי ורלוונטי מבחינה חברתית אודות אמנות; לקדם שיח מקצועי ורציני אודות אמנות וחברה בהקשר המקומי והגלובלי; לאפשר שיתופי פעולה בין שדה האמנות לשדות זרים וכיוצא בזה." הייחודי בתכנית זו הוא הדגש שמושם לא רק על יצירה אלא גם על מחקר בלתי אקדמי. משך השהות הוא חמישה חודשים ומעלה, והיא כוללת מענק כספי ע"ס 3700 יורו, תקציב ליצירת עבודה, תקציב להזמנת אנשי אמנות (אוצרים, כותבים) לפגישות היכרות במקום, מגורים, טיסות וסטודיו. התכנית מסתיימת בתערוכה קבוצתית של המשתתפים.

שימו לב שההצעה צריכה לכלול פרויקט ספציפי וכן תיאור של כמה אירועים פתוחים לקהל.

פרטי הגשה לאמנים: הצעת פרוייקט (עד 1500 מילים, בשלושה עותקים); תיק עבודות (עד 2 קטלוגים, או דיסק/יו אס בי 1 או לינק באתר איחסון כמו wetransfer); קורות חיים (שלושה עותקים); טופס הגשה חתום (עותק אחד).

פרטי הגשה לתאורטיקנים ומבקרי אמנות: הצעת פרוייקט (עד 1500 מילים, בשלושה עותקים); דוגמת כתיבה מהתקופה האחרונה (שלושה עותקים); קורות חיים (שלושה עותקים); טופס הגשה חתום (עותק אחד).

מועד אחרון להגשה: 31 בינואר.

לפרטים נוספים והגשה באתר התכנית לחצו כאן.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!