תכנית שהות אמן במרכז הירושלמי לבריאות הנפש, כפר שאול

עמותת המקרר והמרכז הירושלמי לבריאות הנפש בבית החולים כפר שאול מזמינים אמנים ואמניות להגיש בקשה לתוכנית שהות בכפר שאול, בית חולים פסיכיאטרי בירושלים. השהות תתקיים במשך חודש יולי 2022. 

​במהלך חודש השהייה, כל אמן או אמנית יתבקשו לפתח פרויקט אמנותי תלוי מקום בכפר שאול, המתייחס לאחד או יותר מהיעדים הבאים:

1. צמצום דעות קדומות בחברה כנגד מתמודדים עם קשיים נפשיים (כגון זיהוי עם אלימות.) 2. התמודדות עם צרכים ובעיות ספציפיות של מתמודדים עם קשיים נפשים ומשפחותיהם. 3. מדיניות בריאות הנפש בישראל. 4. אלטרנטיבות אשפוז ושיקום. 5. בריאות הנפש וצדק חברתי. 6 . בריאות הנפש וזכויות אדם. 7. שיקום ושילוב בקהילה. 8. עיצוב מכליל ועיצוב אוניברסלי. 9. מדיניות ממשלתית ועירונית בישראל בנושא בריאות הנפש בעבר ובהווה.  

התכנית מיועדת לאמנים, יוצרות, ומעצבות העוסקת בתחומים חברתיים, אמנות קהילתית, אמנות השתתפותית אמנות ומדע, עיצוב חברתי או תחומים קשורים אחרים. עדיפות תינתן לאמנים ואמניות המתמודדות עם מגבלה נפשית ואמניות ירושלמיות.

על הגשת המועמדות לכלול: קורות חיים, תיק עבודות והצעה לעבודה.

אנא צרפו מכתב ובו תארו איך אתן רואות את שהותכן בכפר שאול, מה הקשר שלכן לתחום, ובאיזה אופן הנושא יכול להניע אתכן ליצור. נא לפרט כיווני מחשבה, סקיצות לעבודה או רעיונות.

משתתפי ומששתפות התכנית יקבלו:

סטודיו לזמן השהות בכפר שאול; מימון ציוד וחומרים ע״ס 6000 ש״ח; ליווי אוצרותי וליווי מקצועי לעבודה עם דיירי הכפר ומילגת שהות ע״ס 5000 ש״ח.

פרטים נוספים באתר המקרר.

מועד אחרון להגשת מועמדות: יום שבת, ה-21 למאי.

את הבקשות וכן שאלות או התלבטויות בנוגע לבקשה יש לשלוח לכתובת:  hamecarer@gmail.com

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!