תרבות ואמנות בבחירות לכנסת ה-20

בחודש אוקטובר האחרון, במפגש לציון חתימת הסכם על תקציב התרבות לשנת 2015 אמרה השרה הפורשת, ח״כ לימור לבנת: ״תקציב התרבות הוא מביך והוא מביש, אני לא יכולה שלא לומר את זה. הוא עדיין מביך ומביש, הוא תיקון קל בנסיבות.״  ובהמשך אמרה: "היוצרים לא צריכים לשרוד בקושי, להחזיק את הראש בקושי מעל המים, צריך להיות ביטחון כלכלי." (את הדברים רשם יו״ר האיגוד, גלעד אופיר, במפגש מטה המאבק להגדלת תקציב התרבות).

כחלק מהמאבק לחיזוק התרבות והגדלת התקציב, נעשו פעולות על מנת להכניס למצעי המפלגות התייחסות לתרבות. בהשוואה לבחירות הקודמות, כשהמילה תרבות כמעט ולא הופיעה באף מצע, הפעם יש בכל זאת התקדמות ותוצאות מסוימות, כשמספר מפגלות בחרו להוסיף למצע שלהן התיחסות לתרבות ואמנות.

בקישורים הבאים התיחסות לנושא התרבות במצעי המפלגות כפי שנמסרו למטה המאבק להגדלת תקציב התרבות:

– תכנית יש עתיד לתרבות (התכנית כוללת התייחסות לאחוז אחד מתקציב המדינה שיוקצה לתרבות)

– המצע של כולנו – תרבות

– מצע המחנה הציוני – תרבות

– המצע של מרצ – תרבות ואמנות

 

קישור לכתבה של יאיר אשכנזי, ״בדרך לקלפי רוב המפלגות מזניחות את התרבות״, גלריה, הארץ 8.3.15Screen Shot 2015-03-15 at 12.33.34 AM

 

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!