המלצת קריאה: מאמר אודות מצבו הרעוע של תקציב האמנות הפלסטית בישראל

גבירותיי ורבותיי, אנחנו מאיצים בכם לקרוא את מאמרו של יהונתן ה. משעל, שפורסם בסוף השבוע ב"ערב רב". המאמר מסכם באופן בהיר וטוב מחקר מקיף (121 עמודים!) שהזמנו אודות הסיבות למצבו הרעוע של תקציב האמנות הפלסטית בישראל. זהו מאמר ראשון בסדרה מתוכננת של שיתופי פעולה עם "ערב רב", שמטרתה למפות עבורכם ועבורנו את מצבו של התחום, את הכוחות המשפיעים עליו, תוך הצעת דרכי פעולה לשיפור.

והנה סיכומון של הסיכום:
בשנת 2016 עמד שיעור תקציב התרבות בישראל על כ-0.23%% מסך תקציב המדינה. למרות שהתקציב צמח ב-0.8 אחוז בארבע שנים, הוא עדיין קטן פי ארבעה בערך מהמקובל באיחוד-האירופי (1% מהתקציב הכללי).
החלק המופנה לאמנות פלסטית מתוך התקציב המצומק גם כך הוא 5.9% בלבד – פחות או יותר חצי מהמקובל במדינות האיחוד האירופי.
כדאי מאוד לעלעל גם במחקר עצמו, שקישור אליו מופיע בסוף המאמר. פרק 33, למשל, מציע מיפוי נרחב של מקורות המימון לאמנות פלסטית בישראל.
מחברי המחקר הם רועי פביאן, עו"ד נורית אשר-פניג ואיתן שוקר.

לכתבה ב"ערב רב" לחצו כאן

למחקר המלא לחצו כאן
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!