פנייה דחופה של ״קואליציית האמנות הפלסטית״ אל שר התרבות בדרישה להחזיר את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020

06/12/2020

״קואליציית האמנות הפלסטית״ הוקמה לאחרונה, בפעילות משותפת של איגוד האמנים הפלסטיים, איגוד האוצרות והאוצרים המתגבש, וכן שורה ארוכה של מנהלי מוסדות אמנות מרכזיים, אמנים ואמניות.

בסוף השבוע האחרון פנתה ״קואליציית האמנות הפלסטית״ אל שר התרבות בדרישה להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020. פרסים ותקציבים אלו נעלמו דווקא השנה, תחת עלטת הקורונה, כשהם משמעותיים וקריטיים לאמנים ואמניות יותר מאי פעם.

״קואליציית האמנות הפלסטית״ הוקמה לאחרונה כפעילות משותפת של איגוד האמנים הפלסטיים, איגוד האוצרות והאוצרים המתגבש, וכן שורה ארוכה של מנהלי מוסדות אמנות מרכזיים, אוצרים, אוצרות אמנים ואמניות. את האיגוד מייצגת חברת הועד המנהל, עדי אנגלמן.

בנוסף לדרישות הנזכרות מעלה, דורשת הקואליציה מפגש דחוף עם השר ובו יקודמו הגדלת תקציבי ״אמן מורה״ ו״אמן בקהילה״ (שבוטלו גם הם השנה) וכן פתיחה מיידית של כל חללי האמנות בישראל – קטנים כגדולים.

אפשר לעקוב אחר הקמפיין המשותף גם בעמוד הפייסבוק של קואליציית האמנות הפלסטית.

עוד על מאבק האיגוד בתקופה האחרונה סביב החזרת הפרסים והתקציבים:

עדי אנגלמן, חברת הוועד המנהל של האיגוד, דורשת את החזרת פרסי משרד התרבות וקרן היוצרים העצמאיים בדיון הפתיחה של שדולת התרבות בכנסת (דצמבר)

פגישת נציגי האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר, ודרישתנו להשיב את תקציבי האמנות שבוטלו בתקופת הקורונה (נובמבר)

ראיון עם עדי אנגלמן, חברת הועד המנהל של האיגוד, על אודות דרישת האיגוד להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020 (״גם כן תרבות״, אוקטובר)

קריאה דחופה לשר התרבות להשיב את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנה זו (אוקטובר)

דרישת נציגי האיגוד להשיב את פרסי המשרד בפגישה עם מנהל מטה משרד התרבות (ספטמבר)

פניית האיגוד לשר התרבות במשותף עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי”ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020 (אוגוסט)

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות