ידעתם שאתם יכולים לקבל תמיכה מ"תקנת האמנות הפלסטית"?

אנחנו רוצים ליידע אתכם על אפשרות תמיכה משמעותית שעוברת לכולם מתחת לראדר: אתם יכולים להגיש בקשה ממשרד התרבות ל"פרויקטים מיוחדים" במסגרת "תקנת אמנות פלסטית". מה זה פרויקט מיוחד? כיתות אמן, סימפוזיונים, ימי עיון, הפקת קטלוג, ספרי אמן, תערוכות אמנות שלא בחללי גלריות יעודיות ועוד כל מיני. מה היא "תקנת האמנות הפלסטית"? סט הקריטריונים של המשרד לחלוקת כספים למוסדות בתחום האמנות הפלסטית. ההגשה הבאה לא בקרוב, אבל אנחנו מיידעים כבר עכשיו כדי שתוכלו להיערך לה: זו לא הגשה שאפשר להגיש לבד, אלא רק באמצעות עמותה. כדאי להתחיל כבר מעכשיו לחפש עמותה שתגיש עבורכם את הפרויקט. חשוב – התקציב הזה מיועד לכם והוא כרגע לא מנוצל. בערך מיליון שקלים לא נוצלו בשנה שעברה! זה קרה כי הפרויקטים שהמשרד קיבל היו לא רציניים ולא מקצועיים. זו הזדמנות עבור כולכם – הכסף פשוט שוכב על הארץ. ריכזנו כאן עצות מעדי אנגלמן לגבי ההגשה הזו.

שימו לב!

1) כדי ליהנות מגישה לתקציב הזה, צריך להגיש את הפרוייקט דרך עמותה. העמותה שמצאתם צריכה להוכיח פעילות רציפה של לפחות שנתיים בתחום שבו מוגשת הבקשה. אחרת היא לא עומדת בתנאי הסף. 2) כל פרויקט אמנותי מצריך ליווי של אוצר מקצועי – כדאי מאוד לציין בהגשה מי האוצר המלווה של הפרויקט. 3) כדאי להשקיע כמה שיותר בנראות של ההגשה ולהקפיד על שילוב דימויים באיכות מעולה. 4) מומלץ מאוד להשקיע גם בבהירות ורהיטות קורות החיים ופירוט ההצעה. חשוב שההגשה תהיה קלה ונעימה לקריאה עבור הלקטור. 5) כדאי מאוד להסביר את הייחודיות של הפרויקט בתוך הפעילויות הקיימות בשדה. כמו כן יש לציין באופן ברור מה המטרות והיעדים של הפרויקט המוצע.

צריכים עזרה נוספת? אנחנו כאן.

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!