02/04/2020

קול קורא להשתתפות בפרויקט “מסעות” של “המכון לנוכחות ציבורית”

“המכון לנוכחות ציבורית”, המרכז לאמנות דיגיטלית חולון, הכריז השבוע על קול קורא חדש לאמנים ואמניות המעוניינים להצטרף לפרוייקט “מסעות”.

מתוך הקול הקורא –

“לאור התנאים החדשים של חיינו, אנחנו מזמינים אמניות/ים, אוצרות/ים וחוקרות/ים להצטרף למסע הראשון במסגרת פרויקט מסע וירטואלי ומשחקי במרחב הגיאוגרפי המקומי.

הפרויקט יתפרש על פני חמישה מפגשים מקוונים, והוא משיך את העבודה שנעשתה במסגרת פרויקט ״סיורי גבול״ של המכון, אשר הפגיש קבוצת אמניות/ים, אוצרות/ים וחוקרות/ים אחת לשבועיים כדי לדון בשאלות של לימינליות מרחבית והפוטנציאל האסתטי-פוליטי שמרחבים כאלה מאפשרים. 

נקודת המוצא למסע היא “טבורה של הארץ”, משם יצאו שני מסלולים, צפונה ודרומה. 

בכל פגישה, שתי חברות שהוגרלו בסוף הפגישה הקודמת יבחרו את נקודת העצירה הבאה. על נקודת עצירה זו הן גם ידברו בפגישה וישמשו מעין מורות דרך החושפות נקודת מבט היסטורית/מושגית/מרחבית/חזותית ביחס למקום. אך מאחר והמסע הוא עניינינו, גם הדרך אל הנקודה חשובה, ועל כן מי שבוחרת את הנקודה הבאה צריכה להסביר איך הגיעה אליה ומדוע.

המעברים בין הנקודות יכולים להיות קונספטואליים, היסטוריים או גיאוגרפים. המרחק המקסימלי בין שתי נקודות לא יעבור את ה 50 ק״מ (מרחק ריאלי לעצירה במסע ממשי).

ההשתפות בפרוייקט אינה כרוכה בתשלום.

הפרויקט מתקיים בתמיכת איגוד האמנים הפלסטיים.

ההשתתפות בפרויקט תלויה בהתחייבות לנוכחות לכל הפגישות והשתתפות אקטיבית בהן.

המסע יתחיל ב 14.4.2020 ויתקיים אחת לשבוע בימי שלישי בין השעות 10:00-12:00 באפליקציית zoom.

המעוניינות/ים להצטרף לפרויקט מתבקשות/ים לשלוח טקסט קצר (עד עמוד) המתאר את העניין שלהן בנושא והנגיעה שלו בפעילותן האמנותית או המחקרית.

את הטקסטים יש לשלוח ל bavital@gmail.com עד ה-7/4 (יום ג’)

סדרת המפגשים מאורגנת על ידי אביטל ברק, מיכל בראור ואודי אדלמן

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות