עיקרי מפגש ההכנה עם מחלקת האמנויות של עיריית ת״א-יפו

תודה לכמעט מאה אמנים ואמניות שהשתתפו השבוע במפגש ההכנה של האיגוד עם נשות מחלקת האמנויות בעיריית ת״א יפו!

תודה גדולה גם למעין נבו וצלילית בן-נבט על שיתוף הפעולה הטוב ועל המפגש החשוב לקראת מועד ההגשה החדש של העירייה לפרויקטים של אמנות במרחב הציבורי. .

המפגש לא הוקלט מטעמים משפטיים. לטובת אלו שרצו להגיע ולא יכלו, סיכמנו את עיקרי הדברים בנוגע להגשה הקרובה:

  • העירייה תיתן עדיפות לאמניות ואמנים שפסליהם עדיין לא מוצגים בעיר. תיתן עדיפות למיקומים בדרום-מזרח העיר. לגבי מיקומים של פסלים: לעירייה יש רשימה של 30-40 מיקומים מועדפים, אך הרשימה לא תתפרסם. האמנים המגישים מוזמנים להציע מיקומים משלהם. אפשר להציע גם פסל ללא מיקום ספציפי. ההצעות ייבחרו על סמך מקוריות הרעיון והתאמה לעיר.
  • את העבודות תבחר ועדה בוחרת של 5 אוצרות ואוצרים: ורדית גרוס, אודי אדלמן, סמדר שינדלר, איה מרון, עדנה מושנזון. ההחלטה הסופית תתקבל על ידי וועדת האוצרות + נציגי העירייה + יועצים רלוונטיים. ההמלצות הסופיות יוגשו לוועדת הפיסול העירונית כמקובל.
  • בשלב זה אין מסגרת תקציבית נתונה. העירייה מעונייננת שהאמנים והאמניות יציעו ללא מגבלה תקציבית, מתוך מחשבה שכל פסל יצריך תקציב שונה. הבחירה בשלב זה היא על בסיס איכות, מקוריות, הקשרים מעניינים לעיר וכדומה.
  • ניתן להגיש יותר מהצעה אחת. בהמשך תהיינה עוד הזדמנויות להציע פסלים (לתחנות הרכבת הקלה, למשל). לכן, כדאי להגיש כי ההגשות יישמרו בעירייה, וייתכן שבעתיד ייבחנו הצעות שנדחו בהגשה הנוכחית.
  • בהגשה עצמה נחוץ תיאור מילולי, פירוט טכני ככל הניתן, קונצפט, והדמייה בדו או תלת ממד. רצוי שתהיה כמה שיותר אינפורמציה.
  • ניתן להגיש פסלים מוכנים שקיימים בסטודיו, או כאלו שכבר הוצגו בעבר ויעברו שינוי שיתאים אותם למרחב ציבורי. ההצעה היא לא למרחבים ציבוריים סגורים, רק לפתוחים. ניתן להגיש בזוג.
  • עדיף להציע פסלים עם נוכחות פלסטית ונראות תלת מימדית ופחות מונומנטים שטוחים ודו ממד.
  • לא יתנו תשובות שליליות, כלומר, העירייה תיצור קשר רק עם האמנים שהעבודות שלהם עברו לשלב הבא לאחר הסינון הראשוני. התשובות החיוביות אמורות להגיע בסביבות מאי-יוני.
  • לאחר שליחת ההגשה אתם אמורים לקבל מייל מהעירייה המאשר שההגשה התקבלה. במידה ולא קיבלתם מייל אישור, פנו למייל המצורף מטה.

בירורים ומידע נוסף במייל – loveart10@gmail.com

בהצלחה!

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!