שת״פ חדש – מגוון קורסים מעשיים מסובסדים לחברי האיגוד בסדנאות בית ליבלינג!

אנחנו שמחים מאוד להכריז על שיתוף פעולה חדש של האיגוד עם ״האולימפוס" – תכנית לימוד ייחודית ליוצרים״ בבית ליבלינג!

במסגרת שיתוף הפעולה הלז יהנו חברות וחברי האיגוד מהרשמה בעלות מסובסדת (50% הנחה!) למבחר עשיר של סדנאות מעשיות מואצות ללימוד פרקטיקות שונות מתוך עולמות המלאכות, העיצוב והאדריכלות. או במילים אחרות – שתי סדנאות במחיר אחת.

כלומר – אנחנו מסבסדים עבורכם חצי משכר הלימוד – במקום 600 ש״ח לקורס, 300 בלבד.

הסדנאות מתקיימות בימים שישי ושבת של חודש יוני, בחדרי הסטודיו המאובזרים והמרווחים בבית ליבלינג שבלב תל אביב. אורך כל סדנה 6 שעות. אין צורך בנסיון קודם.

כדי להנות מהסבסוד, יש לבחור צמד סדנאות.

  1. אריגה + קנדינסקי. להרשמה מסובסדת לצמד הסדנאות לחצו כאן.

סדנת אריגה

מלאכת האריגה העתיקה מאפשרת לנו פוטנציאל אין סופי ליצירת טקסטיל בעבודת יד. בשש השעות של סדנת סדנת האריגה תקבלו כלים לאריגה יצירתית ועצמאית. נגלה את פוטנציאל האריגה של חומרים שונים, נלמד ״להעלות שתי״ ונלמד בשתי טכניקות מורכבות יותר: קשר תורכי וחיבור אלכסון. אתם מוזמנים להביא לסדנה חומרים שונים כמו חבלים, חוטים, סרטים או בדים כיד הדמיון הטובה.

מנחה: חיים חכימיאן יום ו׳ 18.6 בין השעות 10:00-13:00 יום ש׳ 19.6 בין השעות 10:00-13:00

סדנת קנדינסקי

בואו ללמוד את קורס היסוד של וסילי קנדינסקי לציירים, אדריכלים ומעצבים! ב״סדנת קנדינסקי״ אנחנו מזמינים אתכם לעבור את קורס המבוא המקורי של וסילי קנדינסקי לתלמידי בית הספר באוהאוס. תהליך העבודה על פי קנדינסקי מחדד את ההתבוננות, מאמן את החשיבה הלוגית ומחזק את האינטואיציה החזותית. בואו לגלות את תשובותיו של קנדינסקי לשאלות כמו – איך להביט? איך ליצור קומפוזיציה? איך לחשוב על צבע, צורה ומרקם? מבט מקרוב על אחד מהמורים הגדולים של המאה ה-20, ועל האופן שבו הוא לימד אמנות-עיצוב-אדריכלות.

מנחה: טל אלפרשטיין יום ו׳ 25.6 בין השעות 10:00-13:00 יום ש׳ 26.6 בין השעות 10:00-13:00

2. תדר אדמה + תרגילים בפרפורמנס. להרשמה לצמד הסדנאות לחצו כאן.

תדר אדמה

ברדיו באוטו, באוזניות ברחוב, במערכת בסלון: אנחנו שומעים מוזיקה בכל מקום וזמן. בתדר אדמה ננסה לא רק לשמוע, כי אם להאזין. נצלול לתוך המוזיקה ונתבונן בה – מה קורה בה? מה היא מעוררת? אילו שכבות של קצב, צליל, דינמיקה, היסטוריה, רגש ומחשבה מתקיימים בה? 

הסדנא תתרכז במושג המוזיקלי ״דרון״ (drone) – צליל בסיסי המשמש כנקודת התייחסות טונלית, ״האדמה״ של קטע מוזיקלי – תדר שממנו עולים וצפים צלילים.

נבחן יחד את המרכיב המסקרן הזה, החוצה תרבויות ותקופות: דרך מוזיקה אירופאית מימי הביניים, מוזיקה הודית קלאסית, מוזיקה נסיונית מהמאה העשרים ועוד. נתבונן בקשר בין ביטוי מוזיקלי ותפיסת עולם, נתנסה בנגינה בכלים מוזיקליים מסורתיים המייצרים דרון, ונבחן איך יכול הרעיון הזה לקבל צורה גם במדיומים אחרים – ויזואליים, פלסטיים ופרפורמטיביים.

ימים שישי-שבת 2-3.7 בין השעות 10:00-13:00
 

תרגילים בפרפורמנס

בסדנה ״תרגילים בפרפורמנס״ נכיר את יסודות אמנות הפרפורמנס: נוכחות, זמן, מקום, פעולה וגוף. דרך מושגים אלו ננתח עבודות פרפורמנס מרכזיות ממאה השנים האחרונות, נגלה כיצד השתנה המדיום במשך השנים, ונראה איך מושגיו הבסיסים נשארו ואף זלגו והשפיעו על מדיומים אחרים באמנות. נתנסה בתרגילי פרפורמנס קלאסיים ונגלה טכניקת התבוננות שתעזור לנו לפתח ולהעמיק את יצירתנו בכל מדיום שהוא. נדרש רקע או ניסיון קודם באמנות/תאטרון/מחול/עיצוב.

מנחות: מעיין מוזס ורותם וולק יום ו׳ 2.7 בין השעות 10:00-13:00 יום ש׳ 3.7 בין השעות 10:00-13:00

3. מדעי החלל + Ikea Hacking. להרשמה מסובסדת לצמד הסדנאות לחצו כאן.

מדעי החלל

במהלך הסדנה נקבל כלים לקריאה ופענוח חלל. נפענח את הפואטיקה של חללים שונים שבהם נשהה, וכן את הרעיונות הפילוסופיים שעומדים מאחורי עיצובם האדריכלי, בחירת החומרים והפרטים המבניים המרכיבים אותם. נתבונן בהשפעות אור השמש ואור מלאכותי על חלל, ונבחין בזרימת האוויר שבו. נבין את האופן שבו תוכנן החלל, ונבחן את סגנונו אל מול שימושיותו. הסדנה פותחה עבור אמנים ומעצבים שמעוניינים להעמיק את יכולת ״קריאת החלל״ שלהם. הכלים שניתנים בסדנה יכולים לשמש בכל תכנון פעולה או דבר: מתכנון עבודה ׳סייט ספסיפיק׳, הצבת עבודות בתערוכה וכל ארוע פרפורמטיבי.

מנחה: ערן איזנהמר יום ו׳ 9.7 בין השעות 10:00-13:00 יום ש׳ 10.7 בין השעות 10:00-13:00

Ikea Hacking

האקינג לרהיטים היא פרקטיקה של יחידים המשבשים מוצרים גנריים, מתאימים אותם לצרכיהם ועל הדרך גם מאתגרים את מערכת היחסים הקונבנציונלית בין יצרן, מעצב וצרכן. במהלך סדנת Ikea Hacking נתנסה בהאקינג למוצרי איקאה, נכיר את סצנת פצחני הרהיטים השוקקת, נקבל כלים להתבוננות יצירתית וביקורתית על עולם הצרכנות והייצור התעשייתי, ונבין למה דווקא חברת הרהיטים השבדית היא מושא לשיבוש וכר פורה ליצירתיות בכל העולם.

מנחה: עודד וובמן יום ו׳ 25.6 בין השעות 11:00-14:00 יום ש׳ 26.6 בין השעות 11:00-14:00

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!