חתמו על עצומה להחזרת תקציבי האמנות שבוטלו בתקופת הקורונה!

חתמו על העצומה הקוראת לראשי משרד התרבות, לראשי משרד האוצר, לשרים בממשלה ולחברי הכנסת שלא לוותר על האמנות המקורית שנוצרת בישראל ולהשיב את פרסי משרד התרבות, קרן היוצרים העצמאיים ופרוייקטים אחרים שבוטלו בתקופת הקורונה.
שתפו והפיצו, עזרו לנו להפעיל לחץ!

מתוך העצומה –

״המצב שאליו נקלענו בתום שנת 2020, בתוך משבר בריאותי-כלכלי חמור שנטל מאמניות ואמנים רבים את היכולת להתפרנס בכבוד ולהמשיך לפעול וליצור הוא מצב מטריד ומדאיג מאוד.

דווקא בשנה קשה ומאתגרת זו הוחלט לגנוז את תקציב הפרסים המיועדים לאמנים ואמניות ישראליות מצטיינות (כ-0.8 מיליון ש"ח), את התקציב המיועד לתמיכה בפרויקטי אמנות עצמאיים במסגרת הקרן ליוצרים עצמאיים (כ-7.5 מיליון ש"ח) וכפי הנראה גם את התקציב המיועד לפרויקטים מיוחדים באמנות (כ-1.5 מיליון ש"ח).

אנו קוראים לאנשי הציבור האמונים על התקציבים הציבוריים לפעול לחלוקת התקציבים הללו לאלתר:

1) לפעול להעברת התקציב לפרויקטים מיוחדים באמנות לשנה זו 2020.  

2) באם הדבר אינו מתאפשר בשל לוח הזמנים, להבטיח את הכפלת תקציבי הפרסים והקרן ליוצרים עצמאיים בשנה הבאה, 2021, על חשבון אובדן תקציבים אלה בשנה זו.

מימוש הסעיפים הללו יהיה בבחינת הנשמה דחופה של שדה האמנות בישראל, שסובל ממילא מתת-תיקצוב קבוע, והשנה סובל מאיום ממשי על המשך קיום פעילות סדיר ותקין.

האמנות הישראלית היא גורם חשוב ביצירת חברה ישראלית יצירתית, חושבת, פלורליסטית וביקורתית. 

אסור לתת לה להיעלם!״

——–

עוד על פעילות האיגוד בתקופה האחרונה סביב ביטול הפרסים והתקציבים:

פגישת נציגי האיגוד עם שר התרבות, ח״כ חילי טרופר, ודרישתנו להשיב את תקציבי האמנות שבוטלו בתקופת הקורונה.

ראיון עם עדי אנגלמן, חברת הועד המנהל של האיגוד, על אודות דרישת האיגוד להחזיר את פרסי משרד התרבות ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנת 2020 (״גם כן תרבות״, אוקטובר)

קריאה דחופה לשר התרבות להשיב את פרסי המשרד ואת קרן היוצרים העצמאיים לשנה זו (אוקטובר)

דרישת נציגי האיגוד להשיב את פרסי המשרד בפגישה עם מנהל מטה משרד התרבות (ספטמבר)

פניית האיגוד לשר התרבות במשותף עם עמותת הכוראוגרפים, עמותת אי"ב – יוצרים בתאטרון, עמותת פליציה בלומנטל ופורום מוסדות התרבות בבקשה דחופה לדאוג לחלוקת פרסי ומענקי המשרד ליוצרים עצמאיים לשנת 2020 (אוגוסט)

שידור דיון בכנסת בנושא הצלת עולם התרבות
מסלול הלוואות לאמנים של קרן תל אביב
סדנה ללימוד חיתוך לייזר מהבית!
איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!