תקנת סל״ע – סל תרבות עירוני

אמנים ואוצרות יקרים ויקרות!

משרד התרבות והספורט  פרסם קול קורא לבקשות לתמיכה במסגרת תקנת סל"ע (סל תרבות עירוני), ובו יחולקו מענקים על סך 50 מיליון שקלים ליוזמות ופסטיבלים ש"יחזקו את הפעילות התרבותית בפריפריה". אף שהכספים מועברים ישירות על ידי המועצות המקומיות ומדובר בתקנה שנויה במחלוקת, אנו קוראים לכם בהחלט לנצלה. בכל זאת, מדובר בחמישים מיליון שקלים חדשים (בערך פי 8 מתקציב האמנות הפלסטית השנתי של משרד התרבות!).

 

התקנה מחולקת לשני מסלולים, "יוזמות" ו"פסטיבלים". בתחום היוזמות ניתן להגיש הצעות להקמת גלריה קהילתית (ללא מטרות רווח), או הצעות לפרויקט בתחומי האמנות שיוצג ללא תשלום. המטרה כאן היא לעודד פעילות בעלת אופי מתמשך: לא אירוע חד פעמי, אלא משהו הדומה למוסד חדש.

בתחום הפסטיבלים, ניתן להציע מקבץ אירועי תרבות ואמנות חינמיים המתקיימים למשך יומיים לפחות. אבל כאן צריך לשלב גם עוד תחומי אמנות: בפסטיבל המוצע חייבים לשלב בהצעה מחול או מוסיקה או קולנוע כדי שאפשר יהיה להגיש.

 

חשוב! אי אפשר להגיש את ההצעות לבד: רק המועצה המקומית רשאית להגיש בקשות תמיכה. כך שאת ההגשה צריך ליזום ביחד עם נציגי מועצה מקומית, ולהגיש במשותף.

 

כאן אנחנו נכנסים לתמונה. אנחנו רוצים לעזור לכם לנגוס בתקציבים השמנמנים האלה! אתם מוזמנים לפנות אלינו לעזרה בקישור לגורמים הרלוונטיים במועצות המקומיות, בגיבוש ההצעה, ובהתמודדות בירוקרטית עם תהליך ההגשה למנהל התרבות. אם יש לכם רעיון, כתבו בבקשה אל נוגה דוידסון, המרכזת את הנושא באיגוד: nogah.davidson@gmail.com

 

המועד האחרון להגשת בקשות התמיכה לפסטיבלים וליוזמות בצרוף כל המסמכים הדרושים: יום חמישי כ״ב אייר תשע״ז 18.5.2017

כל הפרטים והמסמכים הרלוונטיים, כולל דוגמאות להצעות תקציב, באתר משרד התרבות והספורט:
https://www.gov.il/…/pu…/Call_for_bids/sal_tarbut_ironi_2017

 

 

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!