החכה חודש אוגוסט. וינה, טאיוואן סיטי, ומקבץ פרסים מקומיים

28/08/2017

פרסים לאמנים וותיקים, פרסים לאמנים צעירים, פרסים לאמנים לא כל כך וותיקים ולא כל כך צעירים ורזידנסים מעתירים בטיוואן סיטי ובווינה – כל זאת ועוד במקבץ אוגוסט של “החכה”!

חודש אוגוסט כמעט עבר, ולקראת סופו, אספנו כמה מועדי הגשה לפרסים קרובים ורזידנסים מעתירים:

 

פרס לאמנים ותיקים ע”ש אריק אינשטיין

קודם כל, וסלחו לנו על הרגע האחרון – אם אתם במקרה “אמנים ותיקים שתרמו תרומה משמעותית לתרבות בארץ, השאירו בה את חותמם ותרמו להתפתחותה לדורתיה”, תגישו בבקשה את מועמדותכם לפרס שרת התרבות לאמנים ותיקים ע”ש אריק איינשטיין.

המועד האחרון ממש כאן (שוב סליחה!) –  ה-3 בספטמבר, אז קדימה, אין הרבה זמן!

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

הגשה לפרס אמן צעיר, פרס עידוד היצירה ופרס מפעל חיים של משרד התרבות

חוץ מזה, משרד התרבות פרסם לאחרונה מועדים חדשים לפרס אמן צעיר, פרס עידוד היצירה ופרס מפעל חיים.

לפרס אמן צעיר יכולים להגיש אמנים בגילאי 27-35, ש”הוכיחו פעילות מקצועית מוכרת ומתמשכת בת שלוש שנים לפחות, והשתתפו בשתי תערוכות קבוצתיות או תערוכת יחיד במוזיאון או גלריה מוכרת.” זה אתם? תגישו!

סכום הפרס – עד 10 אלף שקלים.

לפרס עידוד היצירה יכולים להגיש “אמנים בגילאי 35 ומעלה, שהם תושבי מדינת ישראל ומתגוררים בה, אשר הוכיחו פעילות מקצועית מוכרת ומתמשכת בת שבע שנים לפחות, והשתתפו לכל הפחות בשלוש תערוכות יחיד או קבוצתיות סלקטיביות בחללי תצוגה מקצועיים מוכרים.”

סכום הפרס לכל זוכה הוא 20 אלף שקלים.

פרס מפעל חיים ע”ס 50 אלף שקלים, מיועד לאמנים מגיל 55 ואילך, אזרחי מדינת ישראל, הפעילים בתחום האמנות הפלסטית במשך 25 שנה לפחות, ואשר פעילותם השאירה חותמה בשדה התרבות והאמנות בארץ, השפיעה על תלמידים ואמנים בדרכם האמנותית וסייעה להתפתחות האמנות הישראלית.”

שימו לב, משרד התרבות מדגיש כי עליכם להיות בין החיים כדי לזכות בפרס זה. נא לא להגיש אם אינכם עונים על קריטריון זה!

מועד ההגשה לשלושת הפרסים הוא 10.9.17

לפרטים נוספים על הפרסים הללו, לחצו כאן.

בהצלחה!

 

מלגות לשהות בזלצבורג או וינה, מטעם ממשלת אוסטריה

ממשלת אוסטריה מזמיניה אתכם לתכנית רזידנסי בת שלושה חודשים בזלצבורג או וינה. המלגה כוללת מענק של 800 יורו בכל חודש, 300 יורו כתמיכה בפרוייקט, טיסות, מגורים ואפילו כרטיס חופשי-חודשי (לזלצבורג או וינה. הכרטיס אינו תקף לשימוש בתחבורה ציבורית בישראל אז אל תנסו).

רשאים להגיש אמנים עד גיל 40.

מועד אחרון להגשה: 18/9/2017

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

שהות אמן מסקרת ב-Tsung-Yeh Artist Village בטאיוואן!

אנחנו ממשיכים בהתעקשותנו לייצא אתכם למזרח הרחוק, והפעם לרזידנסי מתוקצב בטאיוואן סיטי. השהות היא למשך 2-3 חודשים, ומקבלים מגורים חינם, דמי מחייה, דמי הרצאה וסטודיו במבנה ששימש בעבר מזקקת סוכר ישנה.

מועד אחרון להגשה: 4.9.17

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

ולסיום, רזידנסי מפתה בוולדיווסטוק, על גבול צפון קוריאה!

רזידנסי מסעיר לא פחות הוא Zarya שבוולדיווסטוק, עליו כבר דיווחנו בחודש שעבר. הם מציעים לכם כרטיס טיסה לרוסיה (גבול סין-צפון קוריאה), מענק של 700 דולר, ועוד הוצאות על חומרים לעבודה. הרזידנסי מתמקד בהצעות לעבודות site-specific, המתייחסות לאופי המקום או לקשר בין רוסיה והמזרח הרחוק.

מועד אחרון להגשה (הוארך): 15/10/2017

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

וגם, תזכורת! אנחנו מתארחים ב”סלון העירוני” ביום רביעי הקרוב!

לסיום נזכיר לכם שוב שביום רביעי הקרוב נתארח ב”סלון העירוני” של עיריית תל אביב לערב שיוקדש לאחד הנושאים הבוערים ביותר בחייו של כל אחד מכם – מצבו השברירי של האמן בשוק העבודה, ללא משרה קבועה או ועד עובדים שיגן עליו.

האוצרת רותם רוף תציג סקירה מקיפה בנושא, ותמפה דרכי פעולה אפשריות באמצעות הצגת פעולות משמעותית ברחבי העולם שמקדמות את נושא שכר האמן.

לאחר ההרצאה, תשוחח רותם עם עו”ד נורית אשר-פניג, רועי פביאן ואיתן שוקר, עורכי מחקר אודות הדרכים שבהם אמנים יכולים לקבל תמיכות ליצירתם בישראל.

ההרצאה והשיחה רלוונטיות מאוד עבור כל אמן בהווה, אמן בעתיד, הורה של אמן בהווה או הורה של אמן בעתיד. אתם מוזמנים! האירוע יתחיל בשעה 20:00, בלובי של ספריית בית אריאלה

 

חוץ מזה, אם אתם עדיין לא חברי איגוד, למה בדיוק אתם מחכים?

לחצו כאן ומיד!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות