קול קורא לתכנית הרזידנסי של המרכז לאמנות עכשווית בערד

התכנית תתמקד השנה במרחב המדברי והעירוני/מדברי כמרחבים של הקשבה.
14/11/2023

התכנית תתמקד השנה במרחב המדברי והעירוני/מדברי כמרחבים של הקשבה.

המרכז לאמנות עכשווית בערד מזמין אמניות ואמנים לתוכנית שהות ייחודית שמתמקדת בתחום הסאונד. 5 אמנים ואמניות נבחרות ייפתחו במהלך התכנית עבודות הקשורות בצליל, בתדר או בקול, שלוקחות בחשבון גם את הנושאים השונים שעולים מהמרחב המקומי – חברתיים, גיאוגרפיים, גיאופוליטיים, תרבותיים, ביולוגיים, מדעיים וקהילתיים. הנושא המרכזי של התכנית: המרחב המדברי והעירוני/מדברי כמרחבים של הקשבה.

התכנית ״ריליס״ מזמינה אתכן לבדוק את השפעת ההקשבה על היצירה שלכן; לנסות את התנאים שמרחב ההקשבה המדברי והעירוני הייחודי של ערד מייצרים ביחס להתמצאות והתמקמות גופנית, תרבותית, מגדרית ועוד. המרחב הזה מזמן גם אפשרות ליצירה ומעורבות קהילתית.

פרטי התכנית לאמנים.ות:

 • תקופת התכנית: דצמבר 23 עד נובמבר 24
 • ליווי אוצרותי ומקצועי בידי לאה אביר, מנהלת אמנותית ואוצרת הגלריה, וד״ר גיא דוביוס, אמן וחוקר סאונד. ליווי קהילתי בידי מנהלת המרכז, ליהיא אלון.
 • שהות בבית שהות האמן של המרכז במשך חודש, במרוכז או במפוצל לאורך תקופת התכנית. שהות זו מיועדת לעבודה יחידנית. הבית מכיל שני חדרי שינה נפרדים, סלון, מטבח, חצר קטנה ומרפסת. בבית ישנה גישה לאינטרנט מהיר ועמדת עבודה הכוללת מיקסר 4 ערוצים וזוג מוניטורים שולחניים.
 • סשנים – מפגשים קבוצתיים יתקיימו ב2-3 סופי שבוע במהלך השנה. הם יכללו סיורי שטח מודרכים באתרים פוטנציאליים ומפגשים עם מומחים ומומחיות צליל וקול מהארץ ומהעולם.
 • שכר אמנ.ית של 2000 ש”ח ומענק הפקה והוצאות של 1500 ש”ח לכל הצעה נבחרת.
 • התכנית בשיתוף פעולה עם קונסרבטוריון ערד, שבו לומדים בני ובנות נוער מהעיר ויש בו חדרי חזרות, כיתות וכלים.
 • בהמשך לחזון החברתי של המרכז, שפועל מליבו של מרכז תרבות קהילתי, יתבקש מהאמני.ות לקיים פעילות כלשהי פתוחה לתושבות/י העיר או לתלמידי.ות הקונסרבטוריון – סדנה, הרצאה או כל רעיון אחר.
 • בעקבות או במהלך השהות, יוכלו האמנים להציע הצעה לתצוגה או פעילות בגלריית המרכז לאמנות עכשווית, בדיאלוג עם המנהלים האמנותיים של התכנית.

מועד אחרון להגשה – יום שבת, 2 בדצמבר.

פרטים נוספים והגשה באתר התכנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
  0
  מה הזמנתי
  אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות