האמנית אנה ווילד מצטרפת לצוות האיגוד

אנה תעבוד עם רויטל בן-אשר פרץ ותשמש כאחראית קידום זכויות האמן באיגוד. ברכות ואיחולים.
04/04/2023
צילום: דפנה אמירה לארטפורט
צילום: דפנה אמירה לארטפורט

אנה תעבוד עם רויטל בן-אשר פרץ ותשמש כאחראית קידום זכויות האמן באיגוד. ברכות ואיחולים.

אנחנו שמחות מאוד לעדכן שהאמנית אנה ווילד מצטרפת אל צוות האיגוד, ותעבוד מעתה עם רויטל בן אשר-פרץ, מובילת המדיניות לזכויות האמן באיגוד. הצטרפותה של אנה לאיגוד מתאפשרת הודות לתמיכתה של קרן פלומס לאמנות בקידום זכויות האמנים בישראל. 

אנה היא אמנית פרפורמנס ומיצב, בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים (2011) והתוכנית לתואר שני DasArts באמסטרדם (2015). ב2021-2022 הייתה רזידנטית בארטפורט, תל אביב. ווילד מלמדת בבית הספר לתיאטרון חזותי, ב״אולימפוס״ בבית ליבלינג ובמחלקה למוזיקה חדשה במוסררה.

הי אנה, ברכות על ההצטרפות לצוות. את יכולה לספר בכמה מילים על מה את עובדת כרגע עם רויטל?

היי, אני אעבוד באיגוד יחד עם רויטל בן-אשר פרץ בפרויקטים שקשורים לקידום זכויות אמנים. אנחנו מתרכזות כרגע בשכר לאמנים – לדחוף לשינוי מהותי שבו כדי לקבל תקציב מהמדינה, גלריות ציבוריות יהיו מחוייבות לשלם שכר תצוגה והשתתפות לאמנים. זה לא עניין חדש, האיגוד עובד על זה כבר תקופה, יצאו כבר שני תעריפונים ויותר גלריות משלמות שכר כזה, אבל כרגע יש לנו אפשרות להוביל לשינוי אמיתי וגורף בזכות תמיכה מקרן פלומס שתומכת בפרוייקט הזה. המטרה היא שתשלום שכר תצוגה והשתתפות לאמנים תהפוך לקריטריון נדרש בתקצוב גלריות ציבוריות בישראל. כלומר, שגלריות ציבוריות שאינן משלמות לאמנים שכר תצוגה והשתתפות לא יוכלו לקבל תקציב מהמדינה. כיום, תשלום שכר כזה אינו נכלל כדרישה, אלא כ״המלצה״ בלבד.

בהזדמנות זו אני רוצה להודות לקרן פלומס, וגם לרויטל שלקחה אותי לטיול הזה, וגם לכם באיגוד כי אתם חמודים.

חן חן.

(קרדיט צילום: דפנה אמירה לארטפורט)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות