קול קורא למענק מבואות לאמנות במרחב הוירטואלי ע״ש יואב בראל

17/02/2024

המענק, על סך 36,000 ש״ח, יוענק לפרויקט אחד המייצר שיח על ועם אמנות בסביבה הוירטואלית.

מענק מבואות לאמנות במרחב הוירטואלי ע״ש יואב בראל, מיועד לפיתוח פרויקטים שמייצרים שיח על ועם אמנות בסביבה הוירטואלית. באמצעותו מבקשת מבואות לתמוך בסוכני תרבות ביצירת פרויקטים חדשים או בפיתוח קיימים, ובזאת לתרום להרחבת מנעד נמענותה של האמנות המקומית בקרב קהלים מגוונים בארץ ובעולם.

לאור אירועי ה-7 באוקטובר והמלחמה המתמשכת, מבקשת השנה [2024] מבואות לשים דגש על בדיקה וכינון מחודש של מרחבים המייצרים תחושות של שייכות ושותפות. למול הכאוס, הכאב העצום, הזעם, והמבוכה, נבקש לתמוך בסוכני תרבות, שמדמיינים ומנסחים מחדש את תפקיד האמנות כממשק לקשר ותקשורת בין קהלים ואוכלוסיות מגוונות.

המענק, על סך 36,000 ש״ח, יוענק לפרויקט אחד עבור יצירת פלטפורמה חדשה או פיתוח קיימת (יתקבלו הצעות לתערוכות, אתרים, התערבויות, עבודות דיגיטליות ועוד). עדיפות תינתן ליוזמות חדשות, אשר משלבות בין מרחבים (פיזיים ווירטואליים), ומקדמות הקשבה, שיחה, וביטויי אכפתיות (care).

יואב בראל [1977-1933] היה אמן, שעסק ביצירה פלסטית במגוון אמצעים וטכניקות, בהוראה וכתיבת ביקורת אמנות. בראל שימש כדמות מרכזית בניסוח תפקיד האמן והמבקר כסוכני תרבות, בתקופה של תמורות סוערות בשדה האמנות בשנות ה-60 וה-70, ושימש איש שיח וחזון ליוצרים במדיומים רבים. בהשראת רעיונותיו העתידניים, תומכת מבואות בפעולות עכשוויות של פיתוח ומחקר על ועם אמנות במרחבים מגוונים. המענק נחנך ב-2022 בתמיכתם הנדיבה של יואל ונטע בראל, ומנוהל על ידי מבואות: קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל (ע״ר).

מועד אחרון להגשה: יום שישי, ה-15.3.

פרטים נוספים על ההגשה באתר הקרן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות