החכה לחודש אוקטובר. פרס השרה, תרבות לפריפריה ורזידנסים באלפים השוויצרים

03/10/2017

אוקטובר מתחיל, וזה זמן אידיאלי לשתף אתכם במועדי ההגשות ותכניות הרזידנסי שאספנו במהלך החודש האחרון. על הפרק: פרס השרה, הצעות פרוייקטים ל”תרבות בפריפריה” ו”צבע טרי”, רזידנסים שווים בשוויץ ומוסררה, והזדמנות חד פעמית לביקור בגבול צפון קוריאה. מילוי טפסים נעים ושנה טובה!

אמנים ואוצרות יקרים ויקרות. אוקטובר מתחיל, זמן אידיאלי לשתף אתכם במועדי ההגשות ותכניות הרזידנסי שאספנו במהלך החודש הימים האחרון. על הפרק: פרס השרה, הצעות פרוייקטים ל”תרבות בפריפריה” ו”צבע טרי”, רזידנסים שווים בשוויץ ומוסררה, והזדמנות חד פעמית לביקור בגבול צפון קוריאה. מילוי טפסים נעים ושנה טובה!

 

מועד חדש להגשת הצעות עבור פרוייקט “תרבות לפריפריה” של משרד התרבות 

נתחיל עם “תרבות לפריפריה”, פרוייקט של משרד התרבות לסבסוד פעילויות תרבות ברחבי הארץ, מחוץ לערים המרכזיות. השבוע הם הוציאו קול קורא חדש ספציפי לתחום האמנות הפלסטית (והספרות, אם אתם במקרה כותבים למגירה.) ואתם מוזמנים להציע להם הצעות לאחד מסוגי הפעילות הבאים: מפגשים עם אמנים ויצירות אמנות, תערוכות, כיתות אמן או הרצאות.
למרות שטופס ההגשה ארוך ודי מבהיל במבט ראשון, אנחנו חושבים שכדאי לכם מאוד לטרוח ולנסות להכנס למאגר שלהם. מדובר בפוטנציאל נהדר לקהלים חדשים, ותקציבים עתירים למדי.

להורדת טופס, לחצו כאן.
לפרטים נוספים: info.culture@femi.com

 

משרד התרבות הכריז על הגשת מועמדויות ל”פרס השרה” לשנת 2017

ונמשיך עם קצת בשורות טובות – משרד התרבות הכריז השבוע על פתיחת מועד הגשת המועמדויות ל”פרס השרה” לשנת 2017. את הפרס יקבלו 10 אמנים בני שלושים וחמש ומעלה, שהציגו כבר “ארבע תערוכות יחיד או השתתפו בשש תערוכות קבוצתיות סלקטיביות במקומות מקצועיים מוכרים”
מועד אחרון להגשה: 5 לנובמבר.
לקבלת טופס מועמדות ופרטים נוספים: prasim2017@gmail.com
או באתר משרד התרבות

 

רזידנסי במוסררה במסגרת פסטיבל מוסררה מיקס לאמנות רב תחומית

“מוסררה” מציעים תכנית רזידנסי בת חודש בירושלים, הכוללת שכר אמן, תקציב עבור הפקה וכן שימוש במתקנים במוסררה. במסגרת התכנית יתחייבו המשתתפים לשהות של שלושה ימים בשבוע בשכונת מוסררה, הפקת פרוייקט עבור פסטיבל “מוסררה מיקס” שיערך במאי 2018 והעברת הרצאה או סדנא בבי”ס מוסררה.
מועד אחרון להגשה: 31 לאוקטובר.
לפרטים נוספים, לחצו כאן.

 

קול קורא לחממות האמנים והוידאו של יריד “צבע טרי”

יריד “צבע טרי” פותח את ההרשמה עבור חממת האמנים וחממת הוידאו, המיועדות לפסלים, ציירים, צלמים ואמני וידאו וניו מדיה אשר אינם מיוצגים בקביעות על ידי גלריה ישראלית. האמנים הנבחרים יציגו את עבודותיהם במסגרת יריד צבע טרי 10, שיערך בחודש מאי 2018. שימו לב שעבור ההשתתפות בחממת האמנים, תדרשו לשלם 1000 ש”ח.

להגשת המועמדות המקוונת לחממת האמנים לחצו כאן 
להגשת המועמדות המקוונת לחממת הוידאו לחצו כאן

מועד אחרון להגשה: 21 לאוקטובר 2017.

 

שתי תכניות רזידנסי נעימות ונדיבות-תקציב בשוויץ

הראשונה היא תכנית הרזינסי של מרכז “Ferme-Asile”, המציעה שהות בת שלושה חודשים במרכז לאמנות עכשווית בעיר דוברת הצרפתית סיון. המרכז כולל חלל תצוגה גדול, אולם קונצרטים, עשרה סטודיואים לאמנים ולא פחות חשוב – מסעדה שיכולה להושיב מאה איש. משך השהות במקום הוא בין חודשיים לשלושה חודשים, כשהאמנים הנבחרים מקבלים דירה, סטודיו ומלגה חודשית נדיבה של 1500 פרנקים שוויצריים. בתום השהות תיערך פרזנטציה או תערוכה.
מועד אחרון להגשה: 15 באוקטובר.
לאתר מרכז “Ferme-Asile” (בצרפתית) לחצו כאן. 
פרטים באנגלית במסמך שבקישור זה

תכנית הרזידנסי השנייה, המתקימת בספריית Andreas Züst, ממוקמת ברכס משנה של האלפים השויצריים, במבנה בו שכן בעבר מלון. התכנית מיועדת לאמנים שיציעו פרוייקטים סביב תמת ה”ספרייה”, וכנראה מתאים בעיקר לאמנים המתעסקים בעבודת ארכיון. מוטב לנסות לשזור בהצעה משהו מן הקטלוג הרחב של הספרייה המארחת עצמה – היא מכילה למעלה מ-10,400 ספרים, חלקם הגדול קשור לאמנות פלסטית. התכנית מציעה לאמנים המתקבלים מגורים, נסיעות ומלגה של 250 פרנקים שויצריים לשבוע.
מועד אחרון להגשה: 31 לאוקטובר.

לאתר הספרייה, פרטים נוספים ונבירה בקטלוג, לחצו כאן.

 

ולסיום, לכבוד המלחמה הקרה המתקרבת בין ארה”ב לצפון קוריאה, הופעה שלישית רצופה ב”חכה” לרזידנסי המפתה בוולדיווסטוק, על גבול רוסיה-צפון קוריאה!

כן כן, אנחנו מזכירים לכם שוב את תכנית הרזידנסי של Zarya בוולדיווסטוק, עליה כבר דיווחנו בחודש שעבר ובזה שלפניו. שעריה עדיין פתוחים להצעות, והם מציעים כרטיס טיסה אל גבול רוסיה-סין-צפון קוריאה, מענק של 700 דולר, ועוד הוצאות על חומרים לעבודה. הרזידנסי מתמקד בהצעות לעבודות site-specific, המתייחסות לאופי המקום או לקשר בין רוסיה והמזרח הרחוק.
מועד אחרון להגשה: 15/10/2017.
לפרטים נוספים, לחצו כאן.

 

זהו בשלב זה. מה עוד?
נאחל לכם שוב שנה יצירתית, מילוי טפסים נעים והצטרפות מהירה לאיגוד, אם אתם עדיין לא חברים בו. סתם, אנחנו צוחקים. כמובן שהצטרפתם כבר. אבל בכל מקרה, הנה לינק להצטרפות. שיהיה, לידע כללי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות