חברים חדשים בוועד האיגוד

 

חברי ועד חדשים 15
חברים חדשים בועד האיגוד: גד אולמן, יוסי פורת פרנקל, עדי עוז ארי ושחר פרדי כסלו, נובמבר 2015

 

באספת החברים שהתקיימה בסוף חודש אוקטובר 2015 נבחרו חברים חדשים לוועד האיגוד. האמנים שנבחרו – עדי עוז ארי, שחר פרדי כסלו, יוסי פורת פרנקל וגד אולמן. חברי הוועד הממשיכים בתפקידם הם האמנים – גלעד אופיר, ורדה גבעולי וצפיה דגני. גבי קריכלי וליאת אלבלינג הפסיקו את פעילותם בוועד במהלך השנה האחרונה מסיבות אישיות.

החברים המצטרפים לוועד נבחרו על ידי האספה הכללית, לאחר תהליך אשר בתחילתו פורסם קול קורא אשר הזמין את כל חברי האיגוד להגיש מועמדות בכתב ולהציג מועמדותם בפני האספה הכללית. הבחירות הוכרעו בהצבעה חשאית.

יש לברך ולהודות על נכונותם של אמנים רבים, אשר שקלו והציגו את מועמדותם, להירתם לפעילות ההתנדבותית.

בשלבים שונים של התהליך הוצגו תפקידי הוועד ופעילותו, והועלו לדיון נושאים שונים בתחום האמנות הפלסטית אשר דורשים התייחסות ופעולה.

בפגישת היכרות ראשונה, שנערכה בחודש נובמבר, אישרו חברי הועד את המשך כהונתו של גלעד אופיר כיו״ר האיגוד לשנה נוספת. חברי הועד המצטרפים מביאים אתם כוחות חדשים להרחבת הפעילות והסתכלות  מחודשת על הפעילות הקיימת.

מבין הנושאים בהם עסק הוועד בשנה האחרונה: קידום תחום האמנות הפלסטית בישראל, הגדלת תקציב תחום האמנות הפלסטית במשרד התרבות, שיתוף פעולה עם משרד התרבות לפיתוח רשת סדנאות אמנים ארצית, תקציב ייעודי לגמול תצוגה בגלריות הנתמכות על ידי משרד התרבות, דרישת שקיפות וסטנדרטים של ניהול תקין ממוסדות ציבור, הגדרת צו הארנונה לסטודיו לאמנים בתל אביב, חוזי התקשרות בין אמנים למוזיאונים, מעקב ותמיכה במאבקם הציבורי של מוסדות לאמנות פלסטית בסכנת סגירה, למידה וחקר של כלכלת האמנות הישראלית והאמנות הבינתחומית במרחב הציבורי.

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״. חברים בו כיום מעל 1000 אמנים. אנחנו עובדים כל השנה כדי להגדיל את תקציב האמנות הפלסטית בישראל, ליזום תשתיות חדשות לתחום ולקדם את מעמד האמן. הצטרפו אלינו.

חשוב לדעת

הסטודיו בתל אביב? בעקבות מאמצי האיגוד מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!