22/12/2013

שמחים לבשר על הגליון הראשון של כתב העת של האיגוד, ״איגוד עניינים״

הגליון הראשון של כתב העת החדש של האיגוד, ״איגוד עניינים״, ראה אור השבוע. כתב העת יציב במרכזו את האמן ואת מעשה האמנות. באמצעות כתב העת המקוון בכוונתנו לספק עבור קהילת האמנים פלטפורמה לשיח על אמנות, להגות ולכתיבה מקומית על אודות האמנות הפלסטית בישראל.

״לכתב העת שלוש מטרות עיקריות, כותבת בהקדמה לגליון עורכת ״איגוד עניינים״, האוצרת הדס קידר. ״הראשונה היא למפות את היחסים הנרקמים בין קהילת האמנים ומערך שותפיה ועמיתיה – מוסדות תרבות, גלריות, אוצרים, אספנים, דילרים וכו׳, תוך עמידה על טיבם של יחסים אלה. מטרתו השניה היא להנכיח פעילות אמנותית חוץ-ממסדית, הכוללת חללים המנוהלים על ידי אמנים ואת הרשת כחלל פעולה. ולבסוף, איגוד עניינים מבקש להעניק במה לכתיבה ולהגות בנושאים העשויים לעניין אמנים מכל תחומי העיסוק.״

הגליון הראשון של כתב העת מעלה לדיון מגוון נושאים הקשורים באמנים העוסקים בהוראה. במרכז הגליון ריאיון עם פרופ׳ לארי אברמסון, העוסק בשאלה ״איך צריך ללמד אמנות?״. אברמסון מציע חלופה אזרחית למודל היחידה המובחרת, אשר הוא לדעתו תולדה של אופי השירות הצבאי בישראל. במאמרו ״להאמין כי השינוי אפשרי״ טוען פאולו פרייר שעל המחנך לקרוא כל הזמן את העולם ולהכיר בכך שלכל פעולה חינוכית מתלווה היבט של הקשר, שייכות והתערבות. במדור ״זן ואמנות אחזקת התודעה״ נוגע האמן דניאל לנדאו במשנתו החינוכית של רודולף שטיינר, ובמרחב הלמידה החחופשית והמוסרית לצד עיסוק בשאלות בוערות הנוגעות למחיר שגובה הטכנולוגיה של ימינו. במדור ״פינת רחוב״ מפגישה ים המאירי בין מורים לשעבר לתלמידיהם בחיפוש אחר החוויה אשר הותירה בהם חותם בלתי נשכח.

לקריאת הגליון הראשון לחצו כאן.

איגוד עניינים

מחשבה אחת על “שמחים לבשר על הגליון הראשון של כתב העת של האיגוד, ״איגוד עניינים״

סגור לתגובות.

0
    0
    מה הזמנתי
    אוי, אין כאן כלוםחזרה לחנות