איגוד עניינים 2 – פריפריה

הגיליון השני של כתב העת של האיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים בישראל, ”פריפריה”, מציג פרשנויות של יוצרים וחוקרים על עיבורה של הארץ ומאפייניה הייחודיים – בכל הנוגע לשוליים האמנותיים והגאוגרפיים.
מאמרו של חיים יעקובי דן באלימות תכנונית ובאופן שזו באה לידי ביטוי במרחב העירוני; מאמרה של גליה יהב עוסק בהבניית הסיפור של תולדות האמנות המקומית, שמשורותיו עולה ההדרה של האמנות הפמיניסטית בישראל; Cooking Sections (דניאל פרננדז פסקואל ואלון שוובה) פרויקט צילום המתעד את מאבק ההישרדות של אזרחי המדינה נעדרי הזכויות הבסיסיות שגרים בפריפריה הפוליטית של ישראל; דניאל לנדאו עוסק בהשפעת הטכנולוגיה על התקת מקומו של הגוף לשוליים.
כתיבה ואמנות המציגות את הנעשה מחוץ למרכז מטרתן לאתגר את מידת גמישותו של השיח ההגמוני המקומי ואת יכולתו להכיל קולות חדשים.

להורדת המגזין בפורמט PDF, יש ללחוץ על התמונה:

איגוד עניינים

 

איגוד האמנים הפלסטיים נוסד בשנת 1934 תחת השם ״אגודת הציירים והפסלים בארץ ישראל״, וחברים בו כיום כ-1150 אמנים. אנחנו לא מתעסקים בתערוכות, אלא בהגדלת תקציב האמנות, בשיפור תשתיות ומעמד האמן. לתאטראות יש צי של לוביסטים, לכם יש אותנו.

חשוב לדעת

חברי וחברות האיגוד נכנסים חינם למלא מוזיאונים, מקבלים הנחות בבתי עסק בתחום האמנות, ויכולים להרשם לשלל סדנאות והכשרות מקצועיות מסובסדות. גרים בתל אביב? מגיעה לכם הנחה בארנונה על הסטודיו!
[calendar id="6734"]

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר שלנו, וכבדו את תיבת הספאם שלכם במעדן מלכים!